کد خبر: 328305
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


سرویس های امنیتی عربستان شیخ محمد حسن الحبیب، روحانی برجسته شیعه این کشور، را بازداشت کردند.

به گزارش گروه بین الملل عصر اهواز ، به نقل از پایگاه خبری الحدث، سرویس‌های امنیتی عربستان شیخ محمد حسن الحبیب، روحانی برجسته شیعه این کشور، را بازداشت کردند.

بر اساس این گزارش، الحبیب به‌همراه سه تن دیگر از اهالی منطقه صفوی در شرق عربستان شنبه (۱۹ تیر) بازداشت و برای بازجویی به زندانی در ریاض منتقل شد.

این در حالی است که منابع محلی اعلام کردند، رژیم عربستان پس از گذشت چهار روز از بازداشت وی هنوز اطلاعاتی درباره سرنوشت این روحانی منتشر نکرده است.

شیخ محمد الحبیب از روحانیان برجسته شیعه در استان القطیف عربستان است که تاکنون مواضع روشنی در حمایت از اعتراضات مردمی عربستان در سال ۲۰۱۲ و حمایت از مواضع شیخ باقر النمر، روحانی برجسته شیعیان عربستان، داشته است که چندی پیش توسط رژیم عربستان اعدام شد.

مردم شرق عربستان در سال ۲۰۱۲ در اعتراض به موج سرکوب‌ها و کشتار ده‌ها معترض در شهرهای العوامیه، قطیف، شرقیه و صفوی دست به برگزاری تظاهرات زدند.

شیخ النمر یکی از برجسته‌ترین زندانیان سیاسی عربستان محسوب می‌شد که در تاریخ ۲۳ مهر ۹۳ به‌اتهام سرپیچی از پادشاه عربستان و انتقاد از حکومت این کشور به اعدام محکوم شد.

عربستان در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۴ از اعدام ۴۷ نفر از جمله شیخ النمر خبر داد.

وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد این افراد به‌اتهام دست داشتن در عملیات «تروریستی» اعدام شده‌اند.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان