کد خبر: 328298
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حدود ۵۰ زن و مرد از مالباختگان یک شرکت سرمایه گذاری که در زمینه تولید کود ورمی کمپوست فعالیت داشت نسبت به کندی روند رسیدگی به پرونده این شرکت اعتراض کردند.
‘علی – ک’ یکی از مالباختگان که یک میلیاردو ۳۰۰ میلیون ریال در شرکت مذکور سرمایه گذاری کرده به ایرنا گفت:طبق قرارداد شرکت مذکور می بایست ماهانه مبلغی به عنوان سود سپرده پرداخت کند که از ۲ سال پیش سودی از سوی این شرکت به سرمایه گذاران پرداخت نشده و با شکایتی که سرمایه گذاران از مدیر این شرکت کردند وی دستگیر و روانه زندان شد.
وی افزود:با گذشت ۲ سال از زمان شکایت تنها ۲۰ درصد کار در مراجع قضایی پیش رفته و اطلاعی از روند رسیدگی قضایی به این پرونده ارائه نمی شود.
وی مطالبه سرمایه گذاران و مالباختگان شرکت ورمی کمپوست را تسریع در رسیدگی به پرونده تخلف مالی این شرکت عنوان کرد.
یکی دیگر از مالباختگان که سه میلیارد ریال در این شرکت سرمایه گذاری کرده نیز گفت:در حالیکه مالباختگان بیش از ۲ سال است سر در گم هستند مسئولان مربوطه و دستگاه قضایی در این خصوص پاسخگو نیستند.
دادستان دزفول اوایل امسال از صدور حکم متهم پرونده کلاهبرداری ۴۰۰ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: فرد یاد شده با تشکیل یک شرکت در زمینه تولید کمپوست از حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر کلاهبرداری کرده است.
احمد قهرمانی ۲۴ فروردین امسال به ایرنا افزود: الف – پ متهم اصلی این پرونده میلیاردی با تاسیس یک شرکت در زمینه تولید کمپوست فعالیت داشت اما به تعهد خود در قبال دریافت سرمایه مردم عمل نکرد.
وی اظهار کرد: علاوه بر نامبرده چند نفر دیگر از اعضای شرکت تعاونی م – س که در این زمینه فعالیت داشته اند نیز حکم آنها صادر شده اما اجرای حکم هنوز قطعی نشده است.
قهرمانی گفت: علاوه بر مدیرعامل شرکت یاد شده چند نفر دیگر از اعضای این شرکت در حکم اولیه صادره به زندان، رد مال و جریمه محکوم شده اند.
وی افزود: با توجه به تعداد زیاد شاکیان این پرونده ،دستگاه قضایی تلاش گسترده ای برای شناسایی و دستگیری مدیر عامل و عوامل اصلی این شرکت انجام داد.
در پی شکایت شماری از شهروندان از شرکت م – س که در زمینه تولید کمپوست فعالیت داشت عوامل اصلی این شرکت تعاونی در سال ۱۳۹۳ دستگیر، و پرونده آنها پس از تکمیل به شعبه ۱۰۵جزایی دزفول ارجاع شد.
تجمع مالباختگان شرکت ورمی کمپوست پیش از ظهر روز سه شنبه در مقابل ورودی ساختمان دادگستری دزفول موجب شد تا ورود و خروج افراد به دادگستری برای ساعتی مختل شده و از ورود افراد به دادگستری جلوگیری شود.
تجمع کنندگان با سردادن شعار ‘دادستان وعده کافیه ما پول می خواهیم’ خواستار تسریع در رسیدگی به این پرونده شدند.
در پی این تجمع چند نفر از تجمع کنندگان به نمایندگی از سایر مال باختگان با قاضی پرونده دیدار کردند.
گفته می شود علاوه بر پرونده شرکت م – س به اتهام کلاهبرداری، پرونده کلاهبرداری دیگری نیز که در این زمینه فعالیت داشت با بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۶۰۰ نفر در دستگاه قضایی دزفول در دست بررسی است.
۷۲۷۸/۶۰۶۸/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان