کد خبر: 328239
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، نادر عمیدزاده امروز سه شنبه در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی خوزستان در سالن جلسات استاندار اظهار کرد: بیشترین درآمد مردم شهرستان دشت آزادگان از بازارچه مرزی چذابه است. هرچند که صادرات در سه ماه نخست امسال خوب بود ولی شرایط برای بهبود این آمار وجود دارد.

وی افزود: یکی از ایرادات پایانه مرزی چذابه این است که فراهم کردن زیرساخت های لازم و اصلی را از ابتدای راه اندازی به متولیان امر واگذار نکردند.

فرماندار دشت آزادگان تصریح کرد: شهرداری به هر دلیلی متولی مدیریت در پایانه مرزی چذابه است. اعتقاد داریم که این پایانه باید به صورت واحد مدیریت شود و متولی اصلی هم باید نه شهرداری بلکه اداره کل پایانه های استان باشد.

عمیدزاده بیان کرد: نبود امکانات استراحتی برای تاجران، عدم تفکیک کالاها مثل مواد غذایی و تره بار از سایر کالاهای صادراتی،

وی عنوان کرد: اختلافات ساعات کاری ایران و کشور عراق یکی از مشکلات است که بحث صادرات از مرز چذابه را تا حدودی با مشکل مواجه کرده است.

فرماندار دشت آزادگان خبر داد: با وجود تمامی این مشکلات در مرز چذابه اما امسال ۳۲۰ میلیون دلار صادرات داشتیم و این رقم در سال گذشته تنها ۷۳ میلیون دلار بوده است.

عمیدزاده گفت: نداشتن جاده مناسب، آب و نبود سردخانه و امکانات جانبی تنها بخشی از مشکلات موجود در پایانه مرزی چذابه است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان