کد خبر: 328233
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

قدرت ا… دهقان سه شنبه در نشست کارگروه صادرات غیرنفتی در محل سرسرای جلسات استانداری خوزستان اظهار کرد: پایگاه هوایی دزفول، پایگاه فرودگاهی برای انجام امور صادراتی نیست و یک پایگاه نظامی است.
وی افزود: مرز هوایی با مصوبه هیات وزیران تایید می شود و پایگاه دزفول هنوز تایید نشده است.
دهقان گفت: البته اداره کل گمرکات خوزستان و فرودگاه اهواز این آمادگی را دارند که محصولات را تایید کنند و از دزفول صادر شوند.
وی ادامه داد: تولید ما منحصر به دزفول نیست و سایر نقاط خوزستان هم صادرات دارند و عمده صادرات از فرودگاه اهواز انجام می شود.
فرماندار دزفول نیز در این نشست اظهار کرد: محصولات سبزی و صیفی با توجه به فساد سریع آنها، امکان جابجایی از دزفول به اهواز و سپس از فرودگاه اهواز به نقاط دیگر را ندارد و باید از همان فرودگاه دزفول جابجا شوند.
حبیب اله آصفی افزود: جابجایی از فرودگاه اهواز توجیه اقتصادی ندارد و فسادپذیر بودن محصول یک عامل بازدارنده است که باید از پایانه هوایی به سرعت صادر شوند.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان نیز در این خصوص اظهار کرد: برای گرفتن تاییدیه صادرات از پایگاه هوایی دزفول قرار بود چند محموله از فرودگاه اهواز صادر شود که در صورت جواب ندادن، صادرات از پایگاه دزفول تایید شود.
عباس دشتی نژاد افزود: این تاییدیه برای همه محصولات کشاورزی دزفول لازم بود و شرط دشواری نیست.
وی گفت: برای گرفتن تاییدیه که از یک سال پیش برای آن اقدام شده بود، باید صادرات از پایگاه دزفول توجیه پذیر باشد.
ناظرکل گمرکات خوزستان نیز در این نشست اظهار کرد: آمادگی انجام تشریفات صادرات و ارزیابی محصولات کشاورزی دزفول در اهواز وجود دارد.
محمدرضا جعفری گفت: در سه ماه نخست امسال چهار میلیون و ۳۰۲ هزار و ۱۱۷ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۵۳۱ میلیون و ۴۳۷ هزار دلار از خوزستان صادر شد.
وی افزود: میزان واردات خوزستان نیز در این مدت سه میلیون و ۴۷۶ هزار و ۸۰۲ تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۴۰۵ میلیون و ۷۳۹ هزار دلار بود.
ناظرکل گمرکات خوزستان بیان کرد: میزان درآمد گمرکات سه ماه نخست امسال چهار درصد نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت.
۷۱۴۸/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان