کد خبر: 328227
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز فروغ نیلچی زاده سه شنبه در همایش همراز یاس عفاف و حجاب در سرسرای شهدای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: به عنوان مثال اگر کارمندان در دانشگاه رفتار و روابط خیلی راحتی با هم داشته باشند و حریم ها حفظ نشود می تواند تاثیر منفی برای فرزندان ما و دانشجویان داشته باشد.
وی افزود: این به معنای این نیست که در روابط کاری و دانشگاهی احترام خاص و روحیه همکاری نباشد اما باید حریم ها به طور ویژه در صحبت کردن و نوع ارتباط در فضای فیزیکی و دیجیتال رعایت شود چون دوربین های مخفی نظاره گر هستند.
نیلچی زاده ادامه داد: افرادی که حجاب یا حریم عفاف را رعایت نمی کنند سه پاسخ نمیدانم فسلفه و اثر حجاب چیست، نمی توانم و نمی خواهم را ارائه می دهند.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: به گروه اول با بالا بردن دانایی و گروه دوم با افزایش عزت نفس می توان کمک کرد اما پاسخ نمی خواهم خطرناک است و دنیای امروز بر روی این گروه از افراد سرمایه گذاری می کند و دنیای کفر و نفاق به دنبال یارکشی است.
وی اظهار کرد: اگر امروز وضع حجاب در دانشگاه و جامعه از بحران عبور کند به دلیل لبخند زدن به دشمن و حرام خواری است در نتیجه اگر صدها آئین نامه در خصوص حجاب وجود داشته باشند برخی می گویند فعلا در دستور کار نیست.
نیلچی زاده گفت: ما در حیطه قانون خوب، دلپسند و خدایی عفاف و حجاب نقیصه نداریم و در حیطه اجرا، هرچه مسئولان اجرایی دل به دشمن بسپارند بهتر از این قوانین را هم بایگانی می کنند.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: مسئولان تصمیم گیری در برخی از رده ها عزم جدی برای عفاف و حجاب ندارند و امروز یکی از مشکلات کشور مسئولانی هستند که نمی خواهند امر حجاب به طور جدی عملیاتی شود و در این خصوص حاضر به مناظره علمی هستم.
وی افزود: فرمول ناب سلامت معنوی توحیدی ما این است که هر کس در حیطه خود مسئول است و باید به اندازه خود احساس دغدغه جدی داشته باشد.
نلیچی زاده خاطرنشان کرد: حجاب قوانین ظریف و دقیقی دارد و برهنگی نماد بی تمدنی و توحش است اما در شعبده بازی دنیای مدرن، برهنگی مجازات نیست و بیشتر برهنه بودن، نشانه تمدن است.
در این همایش جمعی از مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی و مسئولان و کارکنان زن دانشگاه علوم پزشکی اهواز حضور داشتند.
۳۰۰۴/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان