کد خبر: 328133
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: از ابتدای حضور کاروان ایران در المپیک ۶۴۰ ورزشکار در این رویداد بزرگ حضور پیدا کرده اند.

به گزارش مهر، نصرالله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش امروز سه شنبه در نشست خبری که در محل آکادمی تیم های ملی فوتبال برگزار شد، در مورد مسائل مربوط به مسائل مختلف ورزش و به خصوص بازی های المپیک ریو توضیح داد.

۶۴۰ ورزشکار به المپیک رفته اند
وی در آغاز صحبت های خود اظهارداشت: ورزش ایران از سال ١٩۴۸ در المپیک شرکت کرد. تا به امروز در ١۶ دوره حضور داشته ایم و در هر دوره حداقل یک مدال کسب کرده ایم. در این بین فراز و نشیب هایی داشته ایم اما در کل۶۴٠ ورزشکار طی این مدت در ادوار مختلف المپیک شرکت داشته اند.

افزایش تعداد سهمیه ها خودش موفقیت است
سجادی ادامه داد: این دوره که ۶٣ سهمیه گرفته ایم، بیشترین سهمیه کاروان ایران در ادوار مختلف المپیک محسوب می شود. کسب سهمیه خود موفقیتی برای ورزش هر کشور است چون در رقابت های کسب سهمیه میلیون ها نفر شرکت دارند.

توجه زیادی به فدراسیون ها داشته ایم
معاون وزیر ورزش با اشاره به نشست هایی که طی ماه های گذشته با فدراسیون ها برگزار شد، تصریح کرد: تفاهم نامه ای با فدراسیون ها امضا کردیم که محور اصلی آن کمک به فدراسیون ها برای بازی های المپیک بود. از طرف وزارت ورزش و حوزه تحت مدیریت من توجه زیادی به فدراسیون ها شد.

کاروان پاک اعزام می کنیم
رئیس ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در مورد اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: کلاس های آموزشی زیادی زیادی برگزار کردیم و میزان نمونه گیری ها را افزایش دادیم که همچنان ادامه خواهد داشت. تمام نمونه ها به آزمایشگاه کلن ارسال شد و به همین دلیل نتایج کاملا درست است و دخل و تصرفی در آنها ایحاد نشده است. تلاش داریم کاروانی پاک اعزام کنیم.

هشتاد درصد تعهدات برآورده شد
وی با اشاره با افزایش بودجه فدراسیون ها و تلاشی که برای برطرف کردن مشکلات مالی آنها شده، اظهار داشت: یک مورد در تفاهم نامه قید شد و آن اینکه در مقابل پولی که می دهیم،  فدراسیون ها میزان درآمد خود را بگویند. در سال ٩۴ هشتاد درصد تعهدات برآورده شد. همچنین در سال ۹۵ ، ۳۸ فدراسیون ۱۳۲ میلیارد تعهد کردند که به سر جمع اعتبارات آنها اضافه خواهد شد. در سال ۹۴ کارگاه آموزشی برای بازاریابی گذاشتیم و منابع خوبی حذب کرده اند.

استعدایابی و جذب بخش خصوصی
سجادی در ادامه با بیان اینکه ١٠ میلیارد برای استعدادیابی  در نظر گرفته ایم،  گفت: البته خود فدراسیون ها هم باید ۱۰ درصد از کل بودجه را برای این امر هزینه کنند که در مجموع ۲۰ میلیارد خواهد بود. در موضوع کانون استعدادیابی بابد به دنبال جذب بخش خصوصی باشیم و آنها را فعال کنیم. امیدواریم در این فرصت تا المپیک فضای آرامش را برای تیم ملی فراهم کنیم کمک کنیم تا از نظر روانی شرایط بهتری ایجاد شود.

موضوع وزن ۱۲۵ کشتی طبیعی بود
معاون وزیر ورزش در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مشکلات فدراسیون کشتی گفت: موضوع وزن ١٢۵ کیلو خیلی طبیعی بود چون باید در مسابقات برون مرزی شرکت می کردند. در شورای برون مرزی هم مطرح شده بود که باید در مسابقه شرکت کنند.

استعفای رضایی پذیرفته نشده
وی در مورد استعفای رضایی گفت: تا آنجا که می‌دانم استعفا پذیرفته نشده و وی همچنان کارش را انجام می دهد.

پاسخ به نرفتن وزیر به تمرین تیم کشتی آزاد
سجادی در مورد بازدید از اردوها و اینکه وزیر چندبار از اردوی فرنگی بازدید داشته اما آزاد نه، گفت: چنین نیست، شاید روزی که وزیر رفته تیم آزاد تمرین نداشته، خود من هم از همه اردوها بازدید می کنم. ممنون که در آستانه المپیک چنین فضایی ایجاد می کنید.

ادامه دارد…منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان