کد خبر: 328127
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش خبرنگار  ایسنا، سردار عدل هاشمی پور در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از کارخانه آجر دهدشت خواستار توجه وزیر صنعت و معدن به واحدهای صنعتی کهگیلویه شد و افزود: سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب از دو رودخانه این شهرستان(کوثر و مارون) به خوزستان می رود.

وی بیان کرد: متاسفانه حتی یک متر مکعب از این آبها نصیب شهرستان کهگیلویه نمی‌شود.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی معدن فسفات چرام را یادآور شد و خاطرنشان کرد: این پروژه بالای ۱۵ سال است که فقط اسمی از آن به جا مانده و هم چنان غیر فعال می‌باشد.

هاشمی پور از معدن نیترات دیشموک و معادن سرفاریاب به عنوان معادنی یاد کرد که می توانند تحولی خوبی در این منطقه ایجاد کنند.

وی کارخانه سیمان سپو را یادآور شد و با بیان اینکه این کارخانه حدود ۷۰هکتار زمین های خوب و مستعد کشاورزی را اشغال کرده است گفت: متاسفانه سالیان سال است که محصول این پروژه کشت هندوانه و صیفی جات شده است.

نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تنها کارخانه ای که مایه امیدواری جوانان این شهرستان است کارخانه آجر بوده که امیدواریم برای راه اندازی خط دوم آن وزیر محترم عنایت ویژه ای داشته باشند.

هاشمی پور عنوان کرد: متاسفانه همه شهرک های صنعتی کهگیلویه قفل شده هستند و سرمایه گذاران این واحدها برای ۱۰۰تا ۲۰۰ میلیون یا فرار کرده اند و یا هم راهی زندان شده اند.

وی با بیان اینکه سونامی بیکاری، طلاق و اعتیاد این شهرستان را فراگرفته است، خواستار کمک و نجات دادن این شهرستان به وسیله فعال کردن واحدهای صنعتی شد.

هاشمی پور اضافه کرد: بنده هیچ کاری با سیاست ندارم و صرفا حضور بنده در این پست مقام مبارزه با بیکاری است که حوزه  انتخابیه ام را فرا گرفته است.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان