کد خبر: 328073
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه ماهیت سوءقصدکنندگان به نماینده اسلام‌آباد هنوز مشخص نیست، گفت: وزارت کشور در حال پیگیری این موضوع است.

به گزارش خبرنگار سیاسی عصر اهواز، حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور امروز دوشنبه در حاشیه مراسم ختم والده احمد خرّم وزیر دولت اصلاحات در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه روز گذشته برای نماینده اسلام‌آباد غرب و همراهان وی، گفت: وزارت کشور در حال پیگیری این موضوع است.

وی ادامه داد: نماینده اسلام‌آباد، فرماندار و ۲ مدیر استانی این شهرستان در حال بازگشت از مأموریت اداری بودند که حمله مسلحانه به آنها انجام می‌شود.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه سوءقصدکنندگان ۴ نفر بودند، تصریح کرد: ۲ نفر طی این حادثه شهید می‌شوند و ۲ نفر نیز گلوله می‌خورند و فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد نیز هنگام پیاده شدن از خودرو صدمه دیده است.

امیری با اعلام اینکه ماهیت و انگیزه سوءقصدکنندگان هنوز مشخص نیست، ادامه داد: نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی در استان تلاش‌ دارند هرچه سریع‌تر سوءقصدکنندگان را دستگیر کنند.

وی با تأکید بر اینکه هرگونه اطلاع‌رسانی درباره این موضوع از کانال‌های رسمی انجام می‌شود، گفت: هرگونه اطلاع‌رسانی درباره این موضوع که از سوی کانال‌های غیررسمی انجام شود، اعتبار ندارد.

سخنگوی وزارت کشور درباره مکاتبات این وزارتخانه با شورای نگهبان درباره تعیین زمان انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر و روستا ۱۳۹۶، گفت: به‌دلیل اینکه خردادماه مصادف با ماه رمضان است و برگزاری انتخابات برای مردم زحمت ایجاد می‌کند ۲ تاریخ را برای برگزاری انتخابات به شورای نگهبان پیشنهاد داده‌ایم که این موضوع باید در جلسه رسمی شورای نگهبان بررسی شود.

امیری ادامه داد: هنوز زمانی از سوی شورای نگهبان به ما اعلام نشده و برای وزارت کشور تفاوتی نیز ندارد که از آن ۲ تاریخ پیشنهادی کدام‌یک پذیرفته شود.

وی با ابراز اینکه کارشناسانی از وزارت کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس، شورای نگهبان و تعدادی از اساتید دانشگاه به‌روی لایحه نظام جامع انتخاباتی در حال کار کردن هستند، گفت: زمان نهایی شدن آن مشخص نیست و با اتمام بررسی این موضوع این لایحه را به مجلس ارائه می‌کنیم.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان