کد خبر: 328040
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو حضور یافت و به بررسی چگونگی اجرای تعهدات دو طرف در یک‌سالگی برجام پرداخت.

به گزارش حوزه سیاست خارجی عصر اهواز، سیدعباس عراقچی رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام امشب در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو حضور یافت و به بررسی چگونگی اجرای تعهدات دو طرف در یک‌سالگی برجام پرداخت.

معاون وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی گفت که طرف‌های مقابل تاکنون به تعهدات برجام پایبند بودند.

سید عباس عراقچی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو درباره اجرای تعهدات برجام توسط طرفین مذاکرات در مدت ۱۷۰ روز گفت: یک سال از توافق برجام و شش ماه از اجرایی شدن آن می‌گذرد، در این شش ماه که برجام اجرایی شده است دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد.

آیا طرفین به توافق برجام پایبند بوده‌اند که می‌توان گفت که هر دو طرف پایبند بوده‌اند. قطعنامه‌ها در شورای امنیت  و شورای حکام را لغو کرده‌اند اما تعهدات آنها تأثیرات خود را نشان داده که هدف اصلی نیز این می‌باشد؟ بهره‌برداری از تأثیرات برجام لزوماً وابسته به طرف مقابل نیست.

وی اضافه کرد: اهداف چالش هسته‌ای که وارد شدیم به‌مراتب از رفع تحریم‌ها بالاتر بود. خواسته اصلی مردم ایران که طی ۱۲ سال گذشته تکرار شدند این بود که انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، یعنی این حق باید برای ما تثبیت شود. آیا برجام این حق مسلم را محقق کرده که می‌توان گفت که در این جا موفق بوده است. تا قبل از این از دیدگاه غربی‌ها و شورای امنیت غنی‌سازی ممنوع بوده اما هم‌اکنون حقی مشروع است و شورای امنیت تحریم‌ها لغو می‌کند.

در حال تکمیل… .منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان