کد خبر: 328028
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز رضا نجاتی روز دوشنبه در نشست شورای اشتغال شهرستان شوش در سالن اجتماعات فرمانداری با اشاره به اهمیت موضوع اشتغال و کارآفرینی برای جوانان گفت: نیاز است تا جلسات شورای اشتغال شهرستان به صورت ۲ بار در ماه برگزار و دستگاه های ذیربط نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود اقدام کنند.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال گفت: دولت مصمم به راه اندازی وفعال کردن شرکت ها و بنگاه های اقتصادی نیمه فعال می باشند و در این راستا از هرگونه حمایت مالی دریغ نخواهد کرد.
نجاتی در این رابطه بر تسریع در راه اندازی کارخانه قند شوش تاکید کرد و گفت: راه اندازی این کارخانه می تواند در اشتغال و تولید نقش اساسی داشته باشد.
وی گفت: در جهت تولید واشتغال در شهرستان آماده حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم و همه دستگاه ها موظف به همکاری با سرمایه گذاران هستند.
فرماندار شهرستان شوش به وجود بعضی از موانع در جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرستان اشاره کرد وگفت: باید تمامی محدودیت ها و قوانین دست وپا گیر برداشته شود تا بخش خصوصی با خیال آسوده در جهت سرمایه گذاری در این شهرستان اقدام کند.
نجاتی بر انجام زیرساخت های گردشگری در جهت جذب توریست و اشتغال زایی در این شهرستان تاکید کرد و گفت: باید با ایجاد سفره خانه های سنتی،ارائه محصولات تولیدی شهرستان و همچنین استفاده از ساختمان های رها شده در شهر، در جهت ایجاد مکان های اقامتی و تفریحی برای گردشگران داخلی وخارجی اقدام کرد.
رییس شورای اشتغال شهرستان شوش گفت: اگر نسبت به ایجاد اشتغال برای جوانان تعهد داریم می بایست با اقدام وعمل تلاش کنیم و از هرگونه شعار دادن بی مورد پرهیز کرد.
وی از بخشداران خواست تا با همکاری دهیاران ، شوراهای اسلامی روستاها و مردم نسبت به ارائه طرح های اشتغالزا و کار آفرین برای هریک از روستاهای خود، با هماهنگی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان تلاش کنند.
نجاتی خواستار تشکیل کارگروه ویژه در جهت نظارت و بررسی مصوبات شد و با اشاره به جذب هرگونه نیرو در شرکت های صنعتی شهرستان شوش گفت: مرجع جذب نیرو اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان می باشد که باید در جهت جلوگیری از ضایع شدن حقوق متقاضیان بر اساس اولویت ثبت نام و استفاده از نیروهای بومی صورت گیرد.
وی همچنین از ثبت ۳۲۶ شغل در سامانه رصد شهرستان شوش از ابتدای امسال خبر داد و گفت: تاکنون مبلغی بالغ بر ۱۳میلیارد ریال
از طریق وام کشاورزی به متقاضیان راه اندازی طرح های کشاورزی پرداخت شده است.
۷۲۸۰/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان