کد خبر: 327992
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

کارخانه قند شمال خوزستان به عنوان یکی از کارخانه های بزرگ تولید شکر کشور از سال ۱۳۸۲ تعطیل شد.
تعطیلی این کارخانه موجب توقف کشت محصول چغندر قند در استان خوزستان شده و بیکاری کارکنان آنرا در پی داشت.
به گزارش عصر اهواز رضا نجاتی روز دوشنبه در جریان بازدید از روند بازسازی کارخانه قند ضمن ابراز رضایت از پیشرفت کار و بازسازی این کارخانه گفت:طبق برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می شود عملیات بازسازی این کارخانه بزرگ تولید شکر تا اواخر امسال به پایان برسد.
وی تعطیلی این کارخانه را ضربه سنگینی به بخش کشاورزی و نیز تولید و اشتغال در شمال استان خوزستان دانست و گفت:راه اندازی مجدد این کارخانه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از سوی دولت و نیز مجموعه مدیریت استان خوزستان و شهرستان شوش همچنین نماینده این شهرستان در دستور کار قرار گرفته و پیگیری می شود.
نجاتی گفت:در گام نخست ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صرفه جویی یارانه از سوی دولت برای راه اندازی این کارخانه تامین شده و انتظار می رود با تخصیص اعتبار لازم از سوی دولت و استاندار خوزستان این مطالبه مردم شهرستان شوش جامعه عمل پوشیده و کارخانه قند شوش باردیگر راه اندازی شود.
وی اظهار کرد:روند بازسازی این کارخانه از سوی سازمان گسترش نوسازی به خوبی پیش رفته و در حال انجام است.
فرماندار شوش گفت:با راه اندازی مجدد این کارخانه ۷۰۰ فرصت شغلی مستقیم و بیش از یکهزار فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم در منطقه ایجاد می شود ضمن اینکه شاهد رونق کشت چغندر قند در شمال استان خوزستان خواهیم بود.
کارخانه قند شوش در سال ۱۳۵۴ تاسیس و در سال ۱۳۶۳ به بهره برداری رسید.
تعطیلی کارخانه قند شمال خوزستان علاوه بربیکاری کارگران این شرکت وتشدید بیکاری در منطقه موجب توقف کشت محصول چغندر قند در شمال خوزستان شد.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان