کد خبر: 327947
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۷

عصر اهواز - خادمی با تاکید بر اینکه این پست‌ها و وزارت‌ها متعلق به مردمی است که به مسئولان آن اعتماد کرده‌اند گفت: فاتحان ظالم با نخبه کشی و از بین بردن ارزش‌ها افراد کوچک و ناتوان را در راس امور بزرگ قرار می‌دهند و برخی وزارت خانه‌ها هم به این رویه روی آورده‌اند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

cnuzft4xap0y1ctjs0

لزوم اصلاح در بدنه مدیریتی وزارت نفت

قاسم ساعدی نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس ادامه داد: اصلاح بدنه مدیریتی وزارت نفت در مجتمع های پتروشیمی، حفاری، استخراج و اکتشاف نفت ضروری است تا با روی کار آمدن افراد توانمند و با سابقه اجرای پروژه ها در این حوزه از سرعت لازم برخوردار شود.

عضو کمیسیون انرژی با تاکید بر لزوم بررسی علل و عوامل آتش سوزی پتروشیمی بوعلی گفت: صد در صد مدیریت مجموعه ها در نظم و انضباط کاری و مسائل فنی و مهندسی تاثیر گذار هستند بنابر این باید قوی ترین افراد در جایگاه های مدیریتی در وزارت نفت قرار بگیرند.

n00012121-b

شایسته سالاری در وزارت نفت به رفیق سالاری تبدیل شده است

همچنین در این زمینه هدایت‌الله خادمی با اشاره به حادثه اخیر در پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر اظهار کرد: تا زمانی که گروه بازی در قسمت‌های کشوری این نهاد وجود داشته باشد و مدیران کوچک سر کار آورده شوند وضعیت موجود در صنعت نفت و پتروشیمی کشور همین خواهد بود.

وی با اشاره به کنار گذاشته شدن بسیاری از مدیران ارشد و توانمند صنعت نفت کشور افزود: با این نوع مدیریت موجود حادثه به‌وجود آمده در پتروشیمی بوعلی سینا بسیار دور از انتظار و عجیب به نظر نمی‌رسید.

نماینده مردم ایذه و باغملک با بیان اینکه در وزارت نفت کاری با صلاحیت فرد و شایسته سالاری وجود ندارد و روابط حرف اصلی را می‌زند تصریح کرد: این افراد با در دست گرفتن یک وزارتخانه فکر می‌کنند در یک نبرد فاتح شده‌اند و با این فتح خود آن را به دست آورده‌اند و با حالت دشمنی با آن محل برخورد می‌کنند.

خادمی با تاکید بر اینکه این پست‌ها و وزارت‌ها متعلق به مردمی است که به مسئولان آن اعتماد کرده‌اند گفت: فاتحان ظالم با نخبه کشی و از بین بردن ارزش‌ها افراد کوچک و ناتوان را در راس امور بزرگ قرار می‌دهند و برخی وزارت خانه‌ها هم به این رویه روی آورده‌اند.

IMG-20151219-WA0005

بررسی قراردادهای جدید نفتی با حضور وزیرنفت

در این خصوص فریدون حسنوند از بررسی قراردهای جدید نفتی با حضور وزیر نفت و منتقدان این قراردادها در کمیته ۶ نفره بررسی قراردادهای جدید نفتی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

وی با تاکید براینکه جلوگیری از هدررفت سرمایه ها برای کشور مهم است،افزود:کمیسیون انرژی مجلس پیش داوری نمی کند،اما اشکالاتی دراین قراردادها وجود دارد که باید رفع شود و پس از رفع این اشکالات است که وزارت نفت می تواند قراردادهای جدید را اجرایی و عملیاتی کند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:اگر نظر کمیسیون به عنوان یک نهاد نظارتی قانونی و کارشناسی توسط وزارت نفت اعمال نشود،مطمئنا راهکارهای دیگر قانونی و نظارتی برای اعمال نظر مجلس وجود دارد.منبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان