کد خبر: 327925
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز آیت ا… محسن حیدری دوشنبه در همایش حجاب و عفاف در حسینیه ثارا… اهواز با گرامیداشت ۲۱ تیر به عنوان روز حجاب و عفاف و قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد اظهار کرد:همه مردم در زمینه ترویج حجاب و عفاف مسئولیت دارند و
زنان بسیجی سربازان خط مقدم این جبهه هستند.
وی افزود: ترویج حجاب و عفاف در جامعه به اطلاع رسانی مناسب نیاز دارد و مسائل مربوطه باید به صورت عمیق و در ابعاد سیاسی و تاریخی مشخص شود.
آیت ا… حیدری گفت: در صورت وجود مشکل بد حجابی و بی حجابی، امر به معروف باید با تذکر لسانی و زبان نرم انجام شود و خشونت تاثیر خوبی ندارد که البته نیروی انتظامی باید وظیفه قانونی خود را در این زمینه انجام دهد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کشف حجاب در زمان رضاخان پهلوی اظهار کرد: البته این اقدام از حلقه های سناریوی استعماری ضد اسلام بود که انگلیسی ها به رضاخان دیکته کرده بودند و مهمترین اعتراض مردمی به دنبال قانون کشف حجاب، قیام مردم مشهد در مسجدگوهرشاد بود.
وی ادامه داد: هدف انگلیس از کشف حجاب، نابودی اسلام، ایران و فرهنگ اسلامی بود.
آیت ا… حیدری اضافه کرد: بخشی از مشکلات موجود در وضعیت حجاب و عفاف امروز به دلیل ضربه های رضاخان به پیکر اسلام بود و شبکه های اجتماعی و جنگ نرم تهدیدی برای حجاب است.
در این همایش که نمایندگان بانوان ارگان های مختلف در اهواز و برخی اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان شرکت داشتند، پیمان اجتماع مدافعان حریم خانواده قرائت شد که در بخشی از آن آمده است: نقش خانواده در استحکام بخشی به ابعاد فکری و شخصیتی اعضای آن نقشی بی بدیل و اثرگذار است که در صورت توجه به تکالیف و رسالت های تربیتی، توان مقاومت آن در مقابل انواع شرایط محیطی را افزایش می دهد.
۳۰۰۴/ ۶۰۳۷منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان