کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 327885
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

طبق آخرین آمار، ماه رمضان سال‌جاری مردم نوع‌دوست ایران اسلامی ضمن حضور در جشن‌های گلریزان با کمک ۳۸۴ میلیارد ریالی خود زمینه آزادی تعداد ۱۱۳۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کردند.

به گزارش ایسنا نمایندگی‌ ستادهای دیه استانی امسال میزبان ۲۸۸ آیین گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد بودند که تا به امروز طبق گزارش ارسالی از ۱۹۶ همایش برگزار شده خیرین خداجوی کشور مبلغی معادل ۳۸ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان به ستاددیه اهدا کرده‌اند که این اعتبار مردمی با الویت‌بخشی به مددجویان سالخورده، سرپرستان خانواده و نسوان زندانی، صرف آزادی ۱۱۳۰ محکوم دربند تحت حمایت این مجموعه مردمی خواهد شد.

بررسی به عمل آمده نشان می‌دهد مبلغ کل بدهی این زندانیان در شرف آزادی، رقمی معادل ۹۸۰ میلیارد ریال است که با تلاش گروه‌های صلح و سازش پیش‌بینی می‌شود این رقم با گذشت رضایتمندانه ۴۰ درصدی اولیاءدم و شکات خصوصی پروندها همراه باشد.

اصفهان ۷٫۶ میلیاردی بیشترین جذب مشارکت‌ مردمی را دارد

از مجموع مبلغ اهدایی به ترتیب استان‌های اصفهان (با جذب مبلغ هفت میلیارد و ۶۱۳ میلیون تومان)، خوزستان (با مبلغ ۷۴ میلیارد ریال)، فارس (با مبلغ ۳۳ میلیارد ریال)، ‌آذربایجان‌شرقی (با مبلغ ۲۲ میلیارد ریال) و سیستان‌وبلوچستان (با مبلغ ۲۱ میلیارد ریال) بیشترین میزان کمک‌های مردمی را در جشن‌های گلریزان سال جاری به خود اختصاص داده‌اند.

هرچند امسال در ماه رمضان استان‌های ایلام، خراسان‌جنوبی و گلستان تنها میزبان یک همایش بودند اما در مقابل خوزستان و بوشهر به طور مشترک با برپایی ۲۶ جشن و سیسستان‌وبلوچستان، کرمان و اردبیل نیز هر کدام با ۱۸ مراسم آیینی، بیشترین گلریزان‌ها در سطح کشور برگزار کرده‌اند.

نیکوکاران کرمانی اگر چه امسال برای اولین بار در ماه ضیافت الهی میزبان جشن‌های گلریزان بودند اما جالب است مردم دیار کریمان در نخستین تجربه خود با برپایی ۱۶ همایش گلریزان، مبلغی معادل ۱۹ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال به منظور آزادی محکومان غیرعمد به ستاد دیه اهدا کردند.

کمک ۱۰ میلیاردی رهبر انقلاب به ستاد دیه

رمضان سال‌جاری رهبر فرزانه انقلاب با کمک دو برابری خودشان نسبت به سال ۹۴ به عنوان حامی همیشگی ستاددیه با اختصاص مبلغی معادل ۳ میلیارد ریال چراغ اول همایش‌های سنتی گلریزان را در سطح کشور روشن فرمودند که با این کمک مادی و صد البته معنوی، میزان تخصیص اعتبارات ۸ ساله معظم‌له در راستای آزادی مددجویان این مجموعه مردمی به میزان ده میلیارد ریال رسید.

البته این کمک‌ها ویژه ماه رمضان و به طور اختصاصی به همایش‌های برگزار شده از سوی ستاددیه کشور مربوط می‌شود و این رقم ریالی بدون احتساب کمک‌های اهدایی رهبر معظم انقلاب در سفرهای استانی منظور گردیده است.

در بیست و نهمین جشن‌ گلریزان ستاددیه کشور که امسال با شعار «بیست و پنج سال، دست دادیم تا دست بگیریم» برگزار شد، رئیس‌جمهور با اختصاص مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، آیت‌الله آملی‌لاریجانی و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز هر کدام با اعطای مبلغ ۵۰۰ میلیون ریالی، یاری‌گر ستاددیه در امر آزادی زندانیان آبرومند جرائم غیرعمد بودند.

واریز کمک ۳۰ هزار خیّـر از طریق سامانه تلفن‌همراه

از ابتدای ماه مهمانی خدا تا روز عید سعید فطر تعداد سی هزار و ۲۷ نیکوکار در کمترین زمان از طریق تلفن‌های همراه، بدون صرف هزینه و نیاز به اینترنت مبالغ مورد نظر را از طریق سامانه # ۷۷۷۷ *۷۸۰ * به حساب ستاددیه واریز کرده‌اند که طبق آمار یزد در بین نمایندگی‌های استانی بیشترین تعداد واریزی را به خود اختصاص داده است.

سامانه «هفت‌هشتاد» مدت کوتاهی است که راه‌اندازی شده اما به دلیل سهولت در واریز وجوه نقدی با استقبال بالای خیرین همراه بوده است؛ هرچند سقف پرداختی از این محل فقط تا ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد اما خیرین در ماه رمضان مبلغی معادل ۳ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال را از طریق تلفن‌های ‌همراه خودشان به ستاددیه اهدا کرده‌اند.

مشارکت سینماگران و ورزشکاران در آزادی محکومان غیرعمد

رمضان سال ۹۴ برای برگزارکنندگان جشن‌های گلریزان حاشیه‌ها و خاطرات بسیاری داشت که کمک ۲۰ میلیون تومانی «علیرضا جهانبخش» ستاره ایرانی باشگاه ای‌زد آلکمار به ستاد دیه، فروش اولین پیراهن‌ملی‌ برای آزادی ۴ زندانی غیرعمد از سوی «دانیال ماهینی» مدافع تیم استقلال خوزستان به ارزش ۵۰ میلیون تومان و همچنین نمایش خیریه فیلم سینمایی «بارکد» که زمینه‌ساز آزادی ۳ زندانی‌غیرعمد شد، از جمله این اتفاقات به یادماندنی بود.

لازم به ذکر است، رمضان سال گذشته نیز نیکوکاران ایران اسلامی با برگزاری ۲۶۳ جشن گلریزان در سطح کشور زمینه آزادی تعداد ۱۰۸۰ نفر از زندانیان واجد شرایط را فراهم کردند.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان