کد خبر: 327722
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نیروی هوایی ارتش اعلام کرده که مهارت بالای خلبان جنگنده سوخو ۲۴ که هواپیمایش امروز در حوالی شیراز سقوط کرده بود، مانع از سقوط جنگنده در منطقه مسکونی شده است.

به گزارش گروه دفاعی عصر اهواز، روابط عمومی نیروی هوایی ارتش اعلام کرده که جنگنده‌ای که صبح امروز در حوالی شهرستان استهبان از توابع استان فارس سقوط کرده بود، متعلق به پایگاه شهید دوران (پایگاه هوایی شیراز) بوده است.

صبح امروز یک فروند جنگنده سوخو۲۴ نیروی هوایی ارتش در حوالی شهرستان استهبان از توابع استان فارس دچار سانحه شده و سقوط کرده بود. در جریان این سقوط، ۲ خلبان جنگنده موفق شدند که از داخل هواپیما ایجکت کرده و سالم روی زمین فرود بیایند.

خلبانان این جنگنده، پس از خروج موقت از هواپیما و فرود روی زمین، آسیب جزئی دیده بودند که بلافاصله با یک فروند بالگرد نظامی به بیمارستان منتقل شدند. هم اکنون این دو خلبان در سلامت کامل به سر می‌برند.

آنطور که نیروی هوایی ارتش اعلام کرده است، سوخو ۲۴ پایگاه هوایی شیراز، در حین ماموریت آموزشی و به دلیل نقص سقوط کرده است. احتمال این وجود داشته که جنگنده در منطقه‌ای مسکونی سقوط کند که بنابر اعلام نهاجا، "با مهارت بالای خلبان" جنگنده به منطقه غیر مسکونی هدایت شده و نهایتا در همانجا هم سقوط کرده است.

این جنگنده صبح امروز و حدود ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه در حوالی روستای قش‌قاوی در کنار دریاچه بختگان در منطقه خیر شهرستان استهبان استان فارس سقوط کرده بود.

تصاویری از محل سقوط را در ذیل ببینید:

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان