یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 327705
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


برخی گزارش‌ها حاکی است تجمعاتی که طی دو ماه گذشته توسط برخی سپرده‌گذاران تعاونی غیرمجاز ثامن الحجج(ع) مقابل بانک مرکزی برگزار شده، توسط برخی مسئولان یک وزارتخانه دولتی در کانال‌های تلگرامی پشتیبانی شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی عصر اهواز، از بهمن ماه سال گذشته که بانک پارسیان به‌عنوان بانک عامل برای حل مشکلات سپرده‌گذاران ثامن الحجج(ع) انتخاب شد تا امروز که آغاز فاز دوم تسویه حساب با این افراد است ده‌ها تجمع برای مخالفت با برنامه‌های بانک مرکزی در برخورد با این تعاونی غیرمجاز انجام شد، اما در هیچ یک از تجمعات هیچ رد و اثری از روابط عمومی بانک مرکزی برای اطلاع رسانی صحیح و یا حتی توجیه این معترضان دیده نشد.

این در حالی است که از ابتدای ورود بانک پارسیان به موضوع تعاونی تاکنون بیش از ۲۲هزار میلیارد ریال این بانک به ذی‌نفعان تعاونی اعتبار ثامن الحجج پرداخت و یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار حساب آن تعاونی نیز با موفقیت تعیین تکلیف شده که نزدیک به ۹۰ درصد از کل حساب‌های آن تعاونی است. همچنین تعیین تکلیف کمتر از ۱۵۰ هزار حساب باقی‌مانده در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت که از امروز طبق اطلاعیه شماره ۹ بانک مرکزی باید به مرحله انجام می‌رسید.

موضوع جالب توجه این است که در تجمعات اخیر که طی دو ماه گذشته توسط سپرده‌گذاران کلان این تعاونی غیرمجاز انجام شد با این اطلاعیه و پرداخت سپرده‌ها تا یک سال و طبق جدول زمان‌بندی شده مخالفت شد. گفتنی است که در این مخالفت‌ها راهبری و هدف‌گذاری‌های خاصی مشهود است.

یکی از مسیرهای اصلی اطلاع‌رسانی و هماهنگی این سپرده گذاران که در شهرهای مختلف سکونت دارند کانال‌های تلگرامی متعددی است که توسط کمیته‌هایی متشکل از نمایندگان هر شهر اداره می‌شود. این کمیته‌ها و نمایندگان با هم‌فکری و مشورت با یکدیگر خط حرکت و محل تجمع را مشخص کرده و تا بدانجا پیش رفته‌اند که متون پلاکاردها و شعارهای ضد بانک پارسیان و بانک مرکزی را نیز از همین طریق به اطلاع افراد حاضر در تجمعات می‌رسانند.

نکته قابل تأمل اینجاست که در این کانال‌ها برخی افراد که در ادارات و ارگان‌های دولتی هم مشغول به کار هستند با استفاده از اطلاعات خود اقدام به تدوین متون اعتراضی و مکاتبات با مدیران بانک مرکزی کرده و وظیفه معرفی رسانه‌ها و خبرنگاران منتقد دولت را نیز خود به‌عهده گرفته‌اند.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط تسنیم در یکی از مهمترین کانال‌های تلگرامی که اغلب سپرده گذاران کلان نیز عضو آن هستند برخی مسئولان یک وزارتخانه دولتی نیز حضور داشته و اظهار نظرهایی هم در مخالفت با برنامه‌های بانک مرکزی می‌کنند.

نتیجه پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که تعداد زیادی از سپرده گذاران کلان تعاونی ثامن الحجج که با پیشنهاد اغواکننده پرداخت سودهای بالای ۳۰ درصد جذب شده‌اند از مقامات دولتی و یا بخش‌های پردرآمد اقتصادی هستند. یکی از این افراد که سهامدار بیمارستان معروفی در تهران است مبلغی در حدود ۱۳ میلیارد تومان در این تعاونی سپرده دارد که همچنان معتقد است بانک مرکزی حتماً باید سودی را که تعاونی به او پرداخت می‌کرد طی دوره انسداد حساب در بانک پارسیان به او پرداخت کند، رقمی حدود ماهانه ۱ میلیارد تومان به این حساب سود تعلق می‌گیرد.

این افراد بنا به دلایلی از حضور در تجمعات اعتراضی خودداری کرده و اشخاص دیگری را به‌نمایندگی از طرف خود به این تجمعات اعزام می‌کنند، افرادی از جنس شعبان بی‌مخ که بی‌مهابا حاضرند به شعب پارسیان حمله کرده و به پرسنل این بانک صدمه بزنند تا حق الزحمه خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان