کد خبر: 327637
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده روز یکشنبه گفت: براساس اعلام سامانه برگزاری امتحانات نهایی کشوری سنجش و ارزیابی وزارت آموزش و پرورش، دبیرستان دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان فرزانگان ۱ ناحیه چهار اهواز با کسب میانگین ۱۹٫۷۵در امتحانات نهایی سال سوم توانست رتبه اول بین تمام مدارس کشور را از آن خود کند.
وی با اشاره به تحصیل ۵۵ هزار و ۹۲۶ دانش آموز پایه سوم متوسطه در سراسر استان خوزستان افزود: از این تعداد حدود یک هزار و ۱۴ نفر دانش آموز دختر و پسر در ۲۸ مدرسه خوزستان تحت پوشش اداره استعدادهای درخشان هستند.
وی در ادامه گفت: دبیرستان دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان طلاییه داران اهواز نیز در رشته ریاضی فیزیک با میانگین نمره ۱۹٫۴۱موفق به کسب رتبه سوم کشوری در امتحانات نهایی شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان تشریح کرد: طرح ها و فعالیت های متعددی در طول سال تحصیلی در راستای ارتقای سطح کیفی آموزش در مدارس و بالا بردن سطح علمی استان، به اجرا در آمد.
وی گفت: تقویت بنیه علمی دانش آموزان با برگزاری کلاس های فوق برنامه، استفاده از اساتید و دبیران مجرب و فعال در امور آموزشی، برگزاری کلاس های جمع بندی دروس نهایی، مشاوره با خانواده ها و تبیین اهمیت و ضرورت یادگیری دانش آموزان از جمله فعالیت هایی است که در مدارس سراسر استان پی گیری شد.
۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان