کد خبر: 327628
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید مجید شرفی ظهر امروز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات کمیته امداد شادگان که  با حضور مدیرکل کمیته امداد خوزستان، فرماندار شادگان و جمعی از مسئولین محلی در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: زکات یک فریضه الهی است و اهمیت آن از همین جا روشن می‌شود که در قرآن کریم همیشه بعد از اقامه نماز مورد تأکید قرار گرفته است و رسانه‌ها و مبلغان باید در ترویج امر زکات تلاش داشته باشند.

وی به شناسایی و تشویق عاملین به زکات و زکات دهندگان تأکید کرد و گفت: فریضه الهی زکات و نماز همواره دو مقوله لاینفک و جداناپذیر از یکدیگر هستند و این مهم نشان از اهمیت سنت حسنه زکات دارد که در کنار نماز قرار گرفته است.

امام جمعه شادگان تصریح کرد: همه باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ زکات تلاش کنیم و با ارائه ساز و کارهای علمی و عملی مردم را بیش از پیش با اهمیت فرهنگ زکات آشنا و با اعتمادسازی مناسب زمینه مصرف آن را با مشارکت پرداخت کنندگان فراهم کنیم.

حجت الاسلام شرفی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اشتغال یکی از مهم ترین مشکلات مددجویان کمیته امداد این شهرستان است افزود: کمیته امداد همه تلاش خود را برای رفع مشکلات محرومان جامعه انجام می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال مهمترین راه توانمندسازی مددجویان کمیته امداد برای کاهش وابستگی آنان به مستمری این نهاد حمایتی است.

حجت الاسلام شرفی در پایان بیان کرد: تاکنون فعالیت‌ ها و اقدامات مطلوب و رضایت بخشی از سوی کمیته امداد شادگان در این زمینه انجام شده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان