کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 327576
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

برج ٨٠٠١ پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر خوزستان که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های پتروشیمی است چهارشنبه ۱۶ تیرماه آتش گرفت.
خسارت مالی ناشی از این حادثه ۶۰ میلیون یورو پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا فریدون حسنوند شنبه شب در آیین افتتاح کمیته های ارتباط مردمی نماینده اندیمشک در جاده سد دز در جمع شهروندان افزود:سه‌شنبه جلسه اضطراری با حضور مدیرعامل پتروشیمی ایران، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در کمیسیون انرژی برگزار خواهد شد.
حسنوند با بیان اینکه متولیان امر در این راستا به خوبی پیگیر آتش سوزی بوده اند افزود: در این جلسه گزارش مسئولان در ارتباط با علت و مسائل مختلف فنی و احتمالاً مدیریتی و نیروی انسانی این حادثه بررسی خواهد شد.
وی بیان کرد:کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس نیز در این جلسه حضور خواهند داشت همچنین تیم کارشناسی با حضور افراد متخصص و فنی به ماهشهر اعزام و گزارش علت حادثه را تهیه خواهند کرد.
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: پس از دعوت حضور وزیر نفت و معاونان این وزارتخانه در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ، نظر نهایی این کمیسیون مطابق ماده ۴۹ آیین نامه داخلی مجلس به عنوان یک بیانیه رسمی و اظهار نظر نهایی در مورد این حادثه در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.
حسنوند همچنین با تشریح جایگاه شهرستان اندیمشک در استان خوزستان گفت:
ظرفیت ، پتانسیل و امکانات این شهرستان باید در راستای حل دغدغه های مردمی و توسعه همه جانبه مورد استفاده قرار گیرد.
وی گفت:سرمایه گذاری ، کشاورزی ، گاز ، پتروشیمی ،حمل و نقل و سایر موارد نیز باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا شهرستان اندیمشک به جایگاه واقعی خود برسد.
حسنوند شهدای مدافع حرم را افتخاری برای مردم ایران اسلامی و مردم شهید پرور اندیمشک دانست و گفت:کمیته های ارتباط مردمی با هدف برقراری ارتباط با اقشار مختلف مردم و بهره گیری از نظر و پیشنهادهای ارزنده شهروندان برای پیشبرد کارها راه اندازی شدند.
وی با اشاره به اجرای طرح ‌های فرهنگی ، ورزشی و عمرانی درمانی در شهرستان اندیمشک اظهار کرد: برنامه‌ریزی منسجمی برای اجرای این طرح ‌ها در اندیمشک پیش‌ بینی شده که با تلاش و عزم جدی اجرایی خواهند شد.
وی با تشریح طرح های شهرستان اندیمشک در بخش های مختلف خاطر نشان کرد: به منظور بررسی ایجاد بندر خشک در اندیمشک با توان انبار و انتقال ۵۰ میلیون تن بار از حوزه جنوب به سراسر کشور بزودی گروهی کارشناس از سوی هیات مدیره و مسئولان راه‌آهن کشور به اندیمشک اعزام می شوند.
۷۲۸۱/۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان