کد خبر: 327551
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه دکترین دفاعی ایران با هیچ تهدیدی خدشه‌دار نمی‌شود، گفت: ایران برای ارتقای توان دفاعی‌ خود با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کند و آن را جزو خطوط قرمز می‌داند.

سیدقاسم جاسمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی عصر اهواز در واکنش به اظهارات اخیر صدراعظم آلمان و دبیرکل سازمان ملل مبنی بر تهدیدآمیز بودن آزمایشات موشکی ایران و نقض کردن برجام گفت:  ایران برای ارتقای توان دفاعی‌ خود با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کند و آن را جزو خطوط قرمز خود می‌داند.

وی با تأکید بر اینکه دکترین دفاعی ایران با هیچ تهدیدی خدشه‌دار نمی‌شود، افزود: آزمایشها و رزمایشات موشکی ایران در راستای حفظ قدرت بازدارندگی و دفاعی ایران در برابر هرگونه تعرض احتمالی است و جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء توان دفاعی‌اش از هیچ کشوری اجازه نمی‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارد، گفت: غربیها و به‌ویژه امریکاییها به دنبال بهانه‌‌جویی در امور داخلی ایران هستند و نسبت به اوضاع منطقه و ایران نگاه واقع‌بینانه‌ای ندارند.

جاسمی اظهار کرد: غربیها و کشورهایی که قصد کارشکنی در برنامه‌های دفاعی ایران را دارند، باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران زیربار این زیاده‌خواهیها نخواهند رفت. نیروهای مسلح ایران هیچگاه با تهدید و تطمیع فعالیتها و آزمایشات موشکی خود را کنار نمی‌گذارند.

وی خاطرنشان کرد: هیچ کشوری حق مداخله در امور داخلی به‌ خصوص در حوزه توان دفاعی و موشکی کشور ما را ندارد؛ اعضای شورای امنیت سازمان ملل و کشورهای ۱+ ۵ بدانند که جمهوری اسلامی ایران زیر بار زیاده‌خواهیها و بهانه‌جوییهای آنها نخواهد رفت و توان دفاعی را جزو خطوط قرمز خود می‌داند.

انتهای پیام/

 منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان