کد خبر: 327543
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر شکرالله سلمان زاده معاون بهداشت دانشگاه از تشدید طرح نظارت های بهداشتی بر اماکن تولید و توزیع مواد غذایی خبر داد و اظهار کرد: در راستای نظارت های بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان، کنترل های بهداشتی و بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، با تاکید بر مراکز عرضه زولبیا، بامیه، انواع شیرینی سنتی، آش و حلیم در بازدید های شبانه و ساعات غیر اداری در حال انجام می باشد.

وی گفت: در ۲۰ روز نخست ماه مبارک رمضان، بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در قالب ۴۸ اکیپ سیار از بیش از ۶ هزار و ۷۵۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله رستوران،   آش و حلیم فروشی، زولبیا و بامیه در ساعات غیر اداری بازدید کردند که این نظارت ها منجر به صدور ۴۱۰ اخطار بهداشتی، معرفی ۱۵۹ مرکز متخلف به مراجع قضایی و پلمپ ۴۶ مرکز متخلف شد.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان افزود: همچنین در این مدت بیش از ۵۷۸۰ کیلوگرم مواد غذایی شامل  زولبیا و بامیه، آش و حلیم و  سایر مواد غذایی فاقد شرایط بهداشتی از سطح عرضه کشف و معدوم شد.

سلمان زاده ادامه داد: همچنین در لیالی قدر با توجه به برگزاری مراسم احیا و توزیع نذورات در مساجد، تکیه ها و ایستگاه های صلواتی مراکز بهداشت شهرستانها به منظور حفظ و ارتقای سلامت مردم، با استقرار تیم های نظارتی بر رعایت دانشگاه بهداشت فردی، محیطی و کنترل مواد غذایی تاکید و اقدامات گسترده ای را انجام دادند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطرنشان کرد: در طی این ایام، مراکز بهداشت اطلاع رسانی گسترده ای را نسبت به نصب پوستر سامانه تلفنی “بهداشت ۱۹۰” در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی همچون شیرینی فروشی ها، رستورانها، نانوائی ها و نیز اماکن عمومی از جمله آرایشگاه ها و… انجام دادند و طی این ایام ۲۶ مورد رسیدگی به شکایات مردمی ثبت شده در سامانه صورت گرفته است.

وی در پایان گفت: سامانه ملی ثبت و پیگیری شکایات مردمی به صورت شبانه روزی آماده دریافت شکایات بهداشتی مردم در خصوص مشکلات بهداشتی جامعه است و شهروندان در تمامی شهرستان های استان می توانند با این سامانه از طریق تلفن های ثابت و سیار تماس حاصل کرده تا در اسرع وقت به تخلفات بهداشتی رسیدگی لازم به عمل آید.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان