کد خبر: 327460
تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی از ورود گرد و غبار کشور عراق به مناطقی از جنوب و جنوب غرب کشور خبر داد و گفت: در ۴۸ ساعت آینده استانهای خوزستان، ایلام و بوشهر دچار پدیده گرد و غبار خواهند شد.

احد وظیفه در گفت‌وگوبا خبرنگار اجتماعی عصر اهواز در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور طی سه روز آینده اظهار کرد: انتظار می‌رود که با توجه به سرعت وزش باد از کشور عراق گرد و غبار در ۴۸ ساعت آینده استانهای خوزستان، ایلام و بوشهر را در بر بگیرد.

وی ادامه داد: در سه روز آینده در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و طوفان گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود؛ البته وزش باد شدید و ایجاد گرد و خاک در مناطقی همچون جنوب استان سمنان، جنوب تهران، قم، قزوین، البرز و اصفهان دور از ذهن نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در سه روز آینده با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور، در مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت انجام بگیرد.

وظیفه تصریح کرد: همچنین امروز به‌سبب نفوذ هوای خنک به‌روی سواحل شمالی، کاهش نسبی دما و تشدید بارش را در این نواحی خواهیم داشت که شدت بارش در استان گیلان خواهد بود.

وی ادامه: طی ۲۴ ساعت آینده دریای خزر مواج خواهد بود؛ البته طی سه روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور دمای هوای استان تهران را ۳۷ درجه سانتی‌گراد عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود دمای تهران در دو روز آینده به ۳۸ درجه افزایش پیدا کند و گرمتر شود.

انتهای پیام/*منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان