کد خبر: 327412
تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

نبی الله خون میرزایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: متاسفانه نظام پرداخت حقوق و مزایا یکی از نقاط ضعف سازمانی نظام است و از مبانی عدالت اجتماعی حاکم بر قانون اساسی و فرمایشات امام و رهبری تبعیت نمی کند.
وی گفت: این پدیده در شرکت ها، بانک ها و بعضی از دستگاه ها که دارای درآمد ارزش افزوده هستند، شدیدتر و آزاردهنده تر است و اجرای ناقص و نادرست نظام پرداخت هماهنگ کارکنان دولت در دولت گذشته نیز آن را تشدید کرده است.
وی افزود: اخیرا که گوشه هایی از آن نمودار شد، مورد توجه ویژه قرار گرفت به گونه ای که حساسیت مقام معظم رهبری را نیز در پی داشت.
رییس حزب اتحاد ملت ایران اسلامی خوزستان با اشاره به بیانیه رییس جمهوری و اقدامات دولت پیرامون پرداختهای نامتعارف گفت: بیانیه ریاست جمهوری واکنش بسیار خوبی به این رخداد بود هر چند که لازم بود در سه سال گذشته از عمر دولت ایشان به این موضوع پرداخته می شد.
وی بیان کرد: اینک لازم است که قوانین، آیین نامه ها، شیوه نامه ها و دستورالعمل های پرداخت، مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرند تا این بی عدالتی و فاصله غیر منطقی در پرداخت ها، اصلاح شود.
خون میرزایی ادامه داد: اگر این پیشنهادها و نیز قوانین عادلانه مصوب گذشته، اجرایی شوند و اجرای آنها تحت نظارت دائم دستگاه های نظارتی و مطبوعات و انظار عمومی باشد، می تواند بخوبی موثر باشد.
وی اظهار کرد: ریاست جمهوری با بزرگ منشی، از افشای نیت مغرضان در تضعیف دولت خودداری کرد، ولی در عین حال ضمن اقدام قاطعانه و شجاعانه، سایر بخش ها را نیز وادار به اصلاح نظام پرداخت غیرشفاف و ناعادلانه خواهد کرد.
۷۱۶۰/۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان