کد خبر: 327344
تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش روز شنبه ایرنا ابوطالب شهی زاده دهیار روستای پامنار که به نمایندگی از دهیاران بخش شهیون دزفول در نشست دهیاران این شهرستان در سالن همایش های فرمانداری ویژه دزفول سخن می گفت افزود:بخش شهیون دزفول وسیعترین و محرومترین بخش کشور است که روستاهای آن از حداقل امکانات مانند آب، برق، گاز، تلفن وپوشش تلفن همراه بی بهره اند.
وی با بیان اینکه بخش شهیون ۷۳ درصد وسعت دزفول را شامل می شود خاطر نشان کرد: دهها حلقه چاه نفت در بخش شهیون دزفول وجود دارد که نفت از آنها استخراج می شود و به رغم عبور لوله های انتقال نفت از کنار روستاهای این بخش ، روستاهای این بخش از لوله کشی گاز محروم اند.
شهی زاده با اشاره به سفر ۵۰ هزار گردشگر در طول سال به بخش شهیون و دیدار از جاذبه های منحصر به فرد تاریخی و طبیعی منطقه افزود:توجه به بخش گردشگری و تامین زیرساخت های لازم موجب تحول و رونق اقتصادی این منطقه محروم خواهد شد.
وی جمع آوری و دفن زباله های این بخش را یکی دیگر از مشکلات بخش شهیون دزفول عنوان کرد و افزود: ۲۵ روستای این بخش دارای یک ماشین حمل زباله بوده که آنه خراب است ضمن اینکه مکانی برای دفن زباله در بخش تعریف نشده است.
وی اضافه شدن یک دستگاه ماشین حمل زباله به این بخش را خواستار شد.
بخش شهیون دزفول با بیش از ۲۰۰ روستا و پنج دهستان در شمال دزفول واقع شده است.
این بخش دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری است.
آبشار ثبت ملی شده شوی در بخش شهیون دزفول واقع است.
چهار بخش مرکزی ، چغامیش ، سردشت و شهیون دزفول دارای ۴۰۰ روستاست که از این تعداد تنها ۸۱ روستا دارای دهیار هستند.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان