کد خبر: 327279
تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


سخنگوی نخست وزیر انگلیس در اجلاس ناتو در لهستان اعلام کرد که تعداد نیروهای کشورش در افغانستان از ۴۵۰ نظامی به ۵۰۰ نظامی افزایش می‌یابد و این نیروها تا سال ۲۰۱۷ میلادی در این کشور باقی خواهند ماند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای عصر اهواز به نقل از روزنامه «گاردین»،  سخنگوی رسمی نخست وزیر انگلیس در اجلاس ناتو در لهستان گفت: انگلیس تعداد نظامیان کشورش در افغانستان را از ۴۵۰ نظامی به ۵۰۰ نظامی افزایش می‌دهد و این نیروها تا سال ۲۰۱۷ میلادی در این کشور باقی خواهند ماند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس در اجلاس ناتو ضمن رد مشارکت نیروهای کشورش در ماموریت نظامی گفت: آنها تحت ماموریت حمایت قاطع عمل خواهند کرد. این نیروها در میدان‌های نبرد مداخله نمی‌کنند و تنها به نیروهای افغان آموزش و مشاوره‌ می‌دهند.

ماه گذشته مقامات دفاعی انگلیس اعلام کردند که در حال بررسی افزایش امنیت در شهر کابل و اعزام ۱۰۰ نظامی بیشتر برای محافظت از این شهر هستند.

انگلیس در سال ۲۰۱۴ میلادی بیشتر نیروهای خود را از افغانستان خارج کرد اما تعداد ۴۵۰ نظامی را در این کشور تحت ماموریت حمایت قاطع به منظور آموزش، مشاوره‌ و کمک به نیروهای امنیتی افغان حفظ کرد.

این نیروها قرار بود در سال ۲۰۱۵ میلادی به کشورشان بازگردند اما «میشل فالون» وزیر دفاع انگلیس سال گذشته میلادی تایید کرد که ماموریت این نیروها تا سال جاری میلادی تمدید شده است.

حدود ۲۱ نظامی اضافی تحت ماموریت مبارزه با تروریسم فعالیت خواهند کرد، ۱۵ نظامی دیگر ارتش افغانستان را در نقش توسعه‌ای رهبری تقویت خواهند کرد و ۱۳ نظامی انگلیسی به مرکز فرماندهی ناتو اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/.منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان