کد خبر: 327249
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز عباس پاپی زاده روز جمعه در نشست دهیاران دزفول به مناسبت ۱۴ تیر روز دهیاری و شهرداری در سالن همایش های فرمانداری ویژه دزفول با اعلام این خبر گفت: در این طرح زنجیره تولید، اشتغال، بهداشت راه، طرح های آب و بسیاری دیگر از موضوع های مرتبط با روستا به این سازمان محول شده و دهیاران به عنوان مدیران این سازمان ها تعیین می شوند.
وی ادامه داد: با احیای این طرح روستاها دارای ردیف بودجه شده و بخشی از مشکل اعتباری روستاها برطرف می شود.
نماینده مردم دزفول همچنین با اشاره به آخرین وضعیت راه آهن دزفول گفت: مطالعه اولیه ۲ گام اول این طرح به تصویب رسیده که با اجرایی شدن این ۲ فاز گام مهمی در اتصال دزفول به راه آهن برداشته خواهد شد.
نماینده مردم دزفول با اشاره به سرمایه گذاری سنگین در حوزه راه شهرستان ادامه داد: هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال راه برای شهرستان دزفول تعریف شده که تاکنون ۵۰۰ میلیارد آن در حال احداث و اجرا است که بخش زیادی از اعتبارات ملی و استانی تامین شده است.
پاپی زاده هماهنگی بین مسئولان شهرستان دزفول را بی نظیر خواند و ادامه داد: تقسیم کارهای دقیقی بین مسئولان مختلف از جمله نماینده مرم دزفول در مجلس و فرماندار این شهر برای پیش برد طرح های عمرانی صورت گرفته است.
وی کمبود تخت بیمارستان بزرگ دزفول، تعطیلی ۲ بیمارستان یازهرا(س) و افشار دزفول را عامل مهم برخی نارسایی ها در حوزه درمانی در دزفول برشمرد و گفت: با تکمیل بیمارستان تامین اجتماعی وساخت بیمارستان ۴۰۰ تخته در مدت سه سال آینده بخش زیادی از مشکل کمبود تخت بیمارستانی در دزفول مرتفع می شود.
نماینده مردم دزفول همچنین از پیگیری برای حل مشکل زمین بیمارستان حکمت درمان دزفول خبر داد.
دزفول دارای چهار بخش مرکزی، چغامیش، سردشت و شهیون با جمعیتی کمتر از ۵۰۰ هزار نفر دومین شهرستان پرجمعیت استان خوزستان است.
از ۴۰۰ روستا دزفول تنها ۸۱ روستا دارای دهیار است. طبق قانون روستاهای بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارای دهیاری خواهند شد.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان