کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 327241
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز وزیر نفت پس از خاموش شدن مخزن ٢٠٠١c پتروشیمی بوعلی سینا در ساعت ٢ بامداد روز شنبه ١٩ تیرماه، گفت:برای انجام این کار ملی از همه سپاسگزارم.
بیژن زنگنه با حضور در جمع فعالان اطفای حریق در این مجتمع، گفت:با تلاش سرسختانه، مجاهدانه و فرماندهی عملیات و همچنین تلاش همه آتش نشانها و همکاری شرکتهای پتروشیمی بوعلی سینا، شهید تندگویان، بندر امام و همه دست اندرکاران استان خوزستان، آتش این مجتمع پتروشیمی خاموش شد.
وی با بیان این که پس از خاموش شدن مخزن، در حال تثبیت وضع آن با فوم پاشی داخل مخزن هستند، تصریح کرد:عملیات خنک کردن مخزن نیز در حال انجام است تا زنجیره آتش تکرار نشود.
زنگنه افزود:کار مهم و دشواری انجام شد و از همه برای انجام این کار ملی سپاسگزارم.
بیژن زنگنه وزیر نفت شامگاه پنجشنبه ١٧ تیرماه خود را به محل وقوع حادثه رساند و راهبری مهار آتش سوزی را در اختیار گرفت.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران و پتروشیمی به همراه دیگر بخش ها از جمله هلال احمر، استانداری خوزستان تلاش زیادی برای اطفای حریق انجام دادند.
دلایل آتش سوزی این مجتمع پتروشیمی پس از بررسی ها اعلام می شود اما ارتباط آن با عملیات خرابکارانه و تروریستی از سوی وزیر نفت رد شد.
آتش مخزن ۲۰۰۱c مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر به لطف خدای متعال و کمک و همکاری اکیپ های حاضر در منطقه به طور کامل خاموش شد.
به گزارش عصر اهواز از روابط عمومی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای بندر ماهشهر، عملیات اطفای حریق در مخزن ۲۰۰۱c این مجتمع با کمک و هم افزایی نیروهای حاضر در منطقه محقق شد.
آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا چهارشنبه ١۶ تیرماه آغاز شد و تلاش برای مهار آن ساعت ۲ بامداد شنبه به نتیجه رسید.
وزیر نفت هم اکنون در منطقه حادثه به سر می برد.
۷۱۰۴/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان