کد خبر: 327235
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حبیب اله آصفی روز جمعه در نشست دهیاران دزفول به مناسبت ۱۴ تیر روز دهیاری و شهرداری در سالن همایش های فرمانداری ویژه دزفول افزود:تصوری که مسئولان استان خوزستان نسبت به دزفول دارند شهری برخوردار بدور از محرومیت است که این تصور با واقعیت همخوانی ندارد.
وی ادامه داد: برای هیچ یک از مسئولان خوزستان باور کردنی نیست که ۷۰ درصد وسعت شهرستان دزفول حتی از پوشش تلفن همراه محروم است ولی حقیقت تلخی است که مردم این مناطق با آن مواجه هستند.
وی با بیان اینکه متاسفانه در ذهن برخی مسئولان توجه به محرومیت ها جایی ندارد افزود: بخش های سردشت و شهیون دزفول از جمله محرمترین بخش های کشور هستند که توجه بیشتر مسئولان استان و کشور را می طلبند.
معاون استاندار خوزستان با انتقاد از بی توجهی برخی مسئولان استان نسبت به محرومیت دزفول گفت:با وجود اینکه شورای برنامه ریزی استان تصویب کرد برای بررسی محرومیت دزفول نخستین بار جلسه برنامه ریزی خوزستان در یکی از بخش های دزفول تشکیل شود ولی برخی مسئولان استان تاکنون حاضر به اجرای این مصوبه نشده اند.
وی با اشاره به تلاش برای متقاعد کردن مجموعه استانداری خوزستان در خصوص محرومیت دزفول گفت:با بررسی تیم های کارشناسی استانداری عمق محرومیت شهرستان دزفول به اثبات رسید.
فرماندار دزفول در ادامه از توجه به صنایع کوچک در این شهرستان خبر داد و گفت: ۶ تعاونی برای ایجاد تحول در صنایع کوچک در بخش مرکزی و چغامیش در حال ثبت است.
وی ادامه داد: تلاش دولت تحول در حوزه اقتصاد است به همین دلیل از بنگاه های اقتصادی کوچک در روستاها حمایت کرده و زمین رایگان در اختیار آنها قرار می دهیم.
فرماندار دزفول افزود: از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب پارسال دزفول تنها ۳۸ درصد آن تخصیص داده شد.
بخش شهیون دزفول بیش از ۲۰۰ روستا و پنج دهستان در شمال دزفول واقع شده است.
دزفول دارای چهار بخش مرکزی، چغامیش، سردشت و شهیون با جمعیتی کمتر از ۵۰۰ هزار نفر است.
از ۴۰۰ روستای دزفول تنها ۸۱ روستا دارای دهیار می باشند.
طبق قانون روستاهای بیش از ۲۰ خانوار جمعیت باید دارای دهیاری باشند.
۶۰۶۸منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان