کد خبر: 327200
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

عادل سلیم نژاد شامگاه جمعه با اعلام این خبر به رسانه گفت:واحد های جایگزین کمبود پارازایلین و پلی اتیلن ترفتالات در بازار جبران می کنند.
وی اظهار داشت:تنها تولید پارازایلین در این مجتمع تا رفع مشکلات متوقف بوده و میزان خسارات وارده به واحد پارازایلین پس از قطع کامل اتش برآورد شده و اطلاع رسانی می شود.
سلیم نژاد اضافه کرد:بر اساس هماهنگی در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس واحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بندرامام که طی ماه های گذشته به واسطه مازاد عرضه پارازایلین تولید خود را متوقف کرده بود دوباره با ظرفیت تولید ۱۸۰ هزار تن در سال برای تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی شهیدتندگویان به مدار تولید بازمی گردد.
وی یادآور شد: در صورت نیاز پتروشیمی نوری کمبود پارازایلین در بازار داخلی را تامین می کند.
سلیم نژاد تصریح کرد:با تامین پارازایلین خوراک پتروشیمی تندگویان شرایط بازار پلی اتان ترفتالات نیز در میان مدت کمبود از جانب عرضه را مشاهده نخواهد کرد.
مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس افزود: خوشبختانه به دلیل پیش بینی فصل پرتقاضا در بازار پلی اتیلن ترفتالات، موجودی کافی در انبارهای شرکت تندگویان تعبیه شده و احتمال نوسان کوتاه مدت در بازار پلی اتیلن ترفتالات نیز منتفی است.
این مسئول ادامه داد:مخازن موجود در بندر امام برای پشتیبانی از پتروشیمی بو علی نیز قابل استفاده می باشد و مجموعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اتکا به توان و زیر ساخت های موجود در مجموعه، مشکلات ایجاد شده را مدیریت نموده و بازار محصولات را تحت کنترل خواهد داشت.
پتروشیمی بوعلی سینا در بندر ماهشهر از روز چهارشنبه١۶ تیرماه دچار آتش سوزی شد و عملیات اطفای حریق در این مجتمع پتروشیمی در جریان است.
آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برج های پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه ١٧ تیرماه تقریبا به طور کامل مهار شد.
بیژن زنگنه وزیر نفت نیز شامگاه پنجشنبه به منظور بررسی وضع آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا به شهرستان بندر ماهشهر سفر کرد.
۷۱۰۴/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان