کد خبر: 327185
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، مرضیه شاهدایی عصر جمعه در حاشیه آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر اظهار کرد: موادی هم اکنون در مخزن پتروشیمی بوعلی سینا در حال سوختن است. این ماده،  نفتی و پالایشگاهی بوده و خطری برای تهدید زندگی انسانی ندارد.

وی افزود: پتروشیمی های تندگویان، بوعلی سینا و امیرکبیر به منظور رعایت امنیت کامل، تخلیه شده است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به شعله ور شدن آتش مخزن ٢٠٠١C  تصریح کرد: این مخزن باز شده و مواد درون آن وارد حوضچه اطمینان شده است.

شاهدایی ادامه داد: موادی که در درون مخزن به تدریج در حال سوختن بودند اینک با سرعت بالاتری به دلیل باز شدن مخزن، می سوزند.

وی با بیان اینکه باید برای خاموش شدن مخزن حداکثر تا ٢۴ ساعت آینده صبر کرد گفت: همه چیز در محل حادثه مخزن ٢٠٠١C تحت کنترل است و نگرانی وجود ندارد.

به گفته مخزن شاهدایی، در حال آتش هیچ خطری برای مجتمع های اطراف و همچنین شهروندان ماهشهر ندارد.

به گزارش مهر، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی کنترل جاده های اطراف پتروشیمی بوعلی سینا را به منظور پیش بینی شرایط بحرانی اعلام کرده است.

پتروشیمی بوعلی سینا در بندر ماهشهر از روز چهارشنبه ( ١۶ تیرماه) دچار حریق شده است و عملیات اطفای حریق در این مجتمع پتروشیمی هم اکنون در حال جریان است.

نشتی در واحد ٩٠٠ پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا دلیل آتش سوزی این مجتمع بود که از روز چهارشنبه (١۶ تیرماه) در آتش می سوزد، خوراک این مجتمع پتروشیمی، نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است.

فرماندهی عملیات مهار آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا بر عهده نفت است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان