کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 327176
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: اگر اجرای برجام ادامه یابد این کمیسیون باید در مجلس دهم یک کمیته ویژه هسته‌ای تشکیل دهد تا به موضوع برجام وابعاد آن بپردازد.

جواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی عصر اهواز، با اشاره به ارائه گزارش این کمیسیون در مورد نحوه اجرای برجام، اظهار داشت: کمیسیون امنیت‌ملی باید در فواصل ۶ ماه گزارش خود در مورد اجرای برجام را به مجلس ارائه دهد که ۲۶ تیرماه باید نخستین گزارش کمیسیون منتشر شود.

وی ادامه داد: از این جهت کمیسیون امنیت‌ملی باید به لحاظ قانونی کاملا آماده باشد، همچنین از آنجا که اکثر اعضای کمیسیون نمایندگان جدید هستند و اطلاعی از روند بررسی برجام در کمیسیون امنیت‌ملی مجلس نهم ندارند و از گزارش اول وزارت خارجه و گزارشات شفاهی که در کمیسیون ارائه شده، بی‌اطلاع هستند، لذا کمیسیون باید چند جلسه فوق‌العاده برگزار و خود را آماده تدوین این گزارش کند.

این عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با اشاره به گزارش دوم وزارت خارجه نیز تصریح کرد: گزارش سه ماه دوم وزارت خارجه از اجرای برجام باید قبل از ۲۶ تیرماه به مجلس ارائه شود، البته از آنجا که گزارش کمیسیون امنیت‌ملی گزارش ۶ ماهه است، ما می‌توانیم حدود ۸۰ درصد گزارش را تا قبل از ارائه گزارش دوم وزارت خارجه آماده کنیم، چرا که گزارش دوم چندان برای ما رمزگشایی نمی‌کند.

کریمی‌قدوسی از تشکیل کمیته ویژه هسته‌ای و برجام در کمیسیون امنیت خبر داد و گفت: اگر اجرای برجام ادامه یابد و آمریکایی‌ها اقدامی در جهت تشدید تحریم‌ها انجام ندهند که مانع از اجرای برجام شود، کمیسیون امنیت‌ملی باید در این ۴ سال مجلس دهم یک کمیته ویژه هسته‌ای تشکیل دهد تا به موضوع برجام وابعاد آن بپردازد.

وی ضمن تاکید بر لزوم برگزاری جلسه کمیسیون امنیت‌ملی با کمیته نظارت بر اجرای برجام، گفت: معتقدیم که اعضای کمیسیون امنیت‌ملی برای تهیه گزارش خود لازم است تا با اعضای کمیته نظارت بر برجام که یکی از آنها آقای لاریجانی است، جلسه داشته و در جریان بررسی‌های آنها قرار گیریم. در هر صورت اعضای این کمیته باید در جلسه با کمیسیون امنیت ملی توضیح دهند که نظرشان نسبت به برجام چیست، البته تاکنون جلسه‌ای با کمیته نظارت نداشتیم.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان