کد خبر: 327117
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل بحران استانداری خوزستان از نشت مواد داخلی مخزن ۲۰۰۱ پتروشیمی بوعلی خبر داد و گفت: در دقایق اخیر مخزن دچار نشتی شد و مقداری از مواد به خارج و محیط اطراف سرایت کرد و در سطح محوطه پخش شد.

هاشم بالدی در گفت‌وگو با تسنیم در بندر ماهشهر، پیرامون آخرین جزئیات از وضعیت آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی ماهشهر اظهار داشت: عملیات اطفاء حریق مجتمع بوعلی از روز گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: یکی از عملیات‌های اصلی که در ستاد مدیریت بحران پتروشیمی پیگیری شد، عملیات اضطراری اطفاء حریق در پتروشیمی بوعلی بود که از ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه امروز از طریق هوایی و زمینی انجام شد اما به‌دلیل حجم نفتای منطقه و شعله آتش، عملیات به سرانجام نرسید. 

مدیرکل بحران استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: به همین دلیل ۲ راهکاری که از ابتدا آغاز شده بود یعنی خروج مواد از زیر مخزن و عملیات خنک‌‌سازی مخازن جنبی در حال انجام است. به‌دلیل گرمای بیش از حد و با وجود مهار دیواره به وسیله آب، دقایقی پیش مخزن دچار نشتی شد و مقداری از مواد به خارج و محیط اطراف سرایت کرد و در سطح محوطه پخش شد.

وی افزود: این اتفاق، مزیت و معایبی دارد، فرصت از این بابت که این مواد پخش شده و ماشین‌های آتش‌نشانی راحت‌تر می‌توانند آتش را مهار کنند و تهدید از این بابت که ممکن است این اتفاق سبب شود به برخی تاسیسات مجاور مخزن آسیب رسانده شود. با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شد مواد داخل مخزن به محوطه و بیرون از مخزن نشت کند، تمامی تدابیر از جمله آمادگی کامل ماشین‌های آتش‌نشانی و اورژانس دیده شده است. 

بالدی ضمن ابراز امیدواری از اطفاء حریق تا ساعاتی دیگر خاطرنشان کرد: عملیات اطفاء حریق در حال انجام است؛ همچنین گزارشی مبنی بر تلفات جانی نداشته‌ایم و با اعزام و بسیج همه نیرو‌ها و امکانات، درحال خاموش کردن آتش محوطه پتروشیمی هستیم. براساس آخرین آمار نیز تمامی مخازن گاز مایع و ال‌پی‌جی تخلیه شده و هیچ‌یک از مخازن دارای گاز فشرده نیست. 

مدیرکل بحران استانداری خوزستان در بخش پایانی سخنانش با تکذیب انفجار جدید در محوطه پتروشیمی بوعلی تاکید کرد: به‌دلیل اینکه این مواد به‌صورت ناگهانی در محوطه پخش شد، حجم شعله آتش تا دو، سه برابر افزایش یافت و این مسئله سبب شد که به‌نظر برسد انفجار رخ داده است درحالی که چنین مسئله‌ای از اساس کذب بوده و هیچ‌گونه انفجاری رخ‌ نداده است. 

انتهای پیام/ منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان