کد خبر: 327112
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

هاشم بالدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در اهواز اظهار کرد: وضعیت آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا هم‌چنان مانند حالت امروز صبح و ظهر است و آتش تنها در حدود بسیار کمی فروکش کرده است، ولی خاموش نشده است.

وی افزود: آتش سوزی روز چهارشنبه در دو مخزن و تاور پتروشیمی بوعلی سینا رخ داد که در عملیات اطفا، ساعت ۷:۳۰ صبح پنج‌شنبه آتش خاموش شد، ولی به دلیل دمای زیاد هوا و تابش آفتاب و حرارت بالای منطقه، ظهر روز گذشته یکی از مخزن‌ها دوباره شعله‌ور شد و هم‌چنان شعله‌ور است.

بالدی ادامه داد: عملیات تخلیه نفتا از زیر مخزن در دستور کار قرار دارد و در حال انجام است، و از بالای مخزن نیز مواد در حال سوختن است که این روند موجب کاهش مواد سوختنی درون مخزن می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که تا ساعات آینده آتش مهار و خاموش شود.

وی گفت: طرح ضربتی خاموش کردن و مهار آتش امروز از حدود ساعت ۱۴:۳۰ آغاز شد و عملیات به صورت زمینی و هوایی انجام شد ولی متاسفانه به دلیل شدت آتش سوزی، آتش مهار نشد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان اظهار کرد: نمی‌توان در مورد زمان مهار آتش اظهار نظر کرد.

وی افزود: رییس سازمان مدیریت بحران کشور و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز امروز در ماهشهر حضور یافته و از محل حادثه بازدید کرده‌اند.

بالدی با اشاره به تصاویر منتشر شده در شبکه‌های مجازی مبنی بر خاموش شدن آتش مخزن در پتروشیمی بوعلی سینا گفت: این تصاویر مربوط به روز گذشته است و امروز آتش سوزی هم‌چنان ادامه دارد.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان