کد خبر: 327100
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، عبدالحسین پوررکنی ظهر امروز جمعه در همایش تجلیل از بخشداران و دهیاران شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری دزفول برگزار شد، اظهار کرد: دهیاران روستاهای مختلف دزفول باید در جهت معرفی ظرفیت های مناطق خود بکوشند و دراین راستا از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند چرا که معرفی هر روستا به کارهای زیرساختی آن بر می گردد.

وی، جمعیت بخش مرکزی دزفول را ۱۱۵ هزار نفر با ۳۳ دهیار برشمرد و افزود: بخش های چغامیش و سردشت دزفول نیز به ترتیب از ۲۵ ، ۱۴ دهیار برخوردار هستند ضمن اینکه بخش شهیون دزفول که ۷۳ درصد مساحت شهرستان را تشکیل می دهد تنها از هفت دهیار برخوردار است.

معاون عمران فرماندار دزفول در واکنش به مشکلات مطرح شده توسط دهیاران درخصوص معضلات آب و برق روستایی شهرستان گفت: متاسفانه ساکنان بسیاری از روستاهای دزفول علیرغم برخورداری از انشعابات قانونی آب و برق اما قبوض آب و برق خود را پرداخت نمی کنند که این امر سبب بروز مشکلات زیادی شده است که دهیاران هر روستا باید مردمان آن منطقه را نسبت به اهمیت این موضوع توجیه کنند.

پوررکنی همچنین به بیان پروژه های راه های روستایی در دزفول پرداخت و عنوان کرد: در بخش سردشت و شهیون دزفول با پیگیری های نماینده دزفول در مجلس و فرماندار اقدامات خوبی در راستای بهسازی جاده ها صورت گرفته است. از پروژه ۵۱ کیلومتری روستای بولحسن تا خرمیزان ۲۷ کیلومتر تعریض شده ضمن اینکه حدود یک ماه است که عملیات ساخت جاده بزرگ و مهم پاشنه زاگرس که دزفول را به اصفهان وصل می کند، آغاز شده است.

وی با بیان اینکه عملیات تعریض و بهسازی جاده آوج به سیاه منصور و سه راه بنوت تا خیبر در حال اجراست، تصریح کرد: این پروژه با وجود عدم تخصیص اعتبار در پیشرفت ۸۵ درصدی قرار دارد.

پوررکنی در ادامه یادآور شد: از سرجمع ۳۰ میلیارد اعتبار سال گذشته شهرستان تنها ۳۸ درصد پرداخت شده با این وجود اما ۶ برابر اعتبار کل شهرستان در این مدت در حوزه راه اقدامات صورت گرفته است.

وی در پایان، خواستار توجه ویژه دهیاران به بحث پاکسازی معابر و خیابان های روستاها شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان