کد خبر: 327086
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حبیب الله آصفی ظهر امروز جمعه در همایش گردهمایی بخشداران و دهیاران شهرستان دزفول که در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای ورود به دزفول تصور می شد که دزفول گل سرسبد تمام امکانات است چرا که همه جا تلقی می شد که دزفول شهر برخورداری است و هیچگونه کمبودی ندارد.

وی افزود: زمانی که ما در جلسات استان با فریاد از مشکلات دزفول پرده برمی داشتیم تصور خیلی ها این بود که ما در حال سیاه نمایی هستیم در حالی که نه تنها روستاها بلکه شهر دزفول نیز بسیار محروم است.

دزفول در بسیاری از شاخص ها محروم است

فرماندار دزفول با بیان اینکه سرمایه های خدادادی دزفول همانند آب و خاک و سرمایه مردمان آن ارتباطی به دولت ندارد و از دیرباز در این شهرستان بوده است، گفت: ثروت دزفول مدیون روستا ها است اما چه کسی باور می کند که ۷۰ درصد خاک دزفول از پوشش مخابراتی محروم است. دزفول در بسیاری از شاخص ها محروم است و با وجود اینکه در برخی برهه ها مسئولان استان، دزفولی بوده اند اما هیچ اقدام مفیدی صورت نگرفته است.

آصفی با اشاره به اینکه در دزفول برخی افراد که ادعای قیومی این شهر را دارند با خودخواهی باعث بروز بحران شده اند، عنوان کرد: با تعامل نماینده شهرستان در مجلس توانستیم در مدت اخیر ۳۰ هزار میلیارد وارد دزفول کنیم و در این مسیر بیشترین کارشکنی از جانب کسانی هست که خودشان نیز باید آستین بالا بزنند. این افراد شیرازه بسیاری از منافع شهرستان را با کارشکنی های خود ویران کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه توجه به محرومیت ها در ذهن برخی مدیران جا نیفتاده است، گفت: ثروت نفت و گاز کشور، ۵۰ درصد فولاد کشور، ۷۰ درصد شکر ، ۴۰ درصد آب شیرین و رتبه اول باگاس کشور متعلق به خوزستان است در حالی که همین استان جزو محروم ترین مناطق کشور محسوب می شود و زمانی توجه به خوزستان آغاز شد که با تحریم ها، خزانه خالی ، توقعات بالا و معضلاتی از جمله گرد و خاک مواجه شدیم.

فرماندار دزفول تاکید کرد: محرومیت حال حاضر دزفول همانند محرومیت های ۳۰ سال گذشته شهرستان های کوچک و محروم کشور است و اکنون سردشت و شهیون دزفول منحصربفردترین مناطق محروم کشور محسوب می شوند هر چند با همکاری بنیاد برکت مقرر شده اقدامات خوبی در این بخش ها انجام شود اما تا مشکل راه این بخش ها برطرف نشود هیچ کار مفیدی نمی توان انجام داد.

آصفی گفت: متاسفانه نگاه به دزفول یک نگاه معیوب است که چون این شهرستان را نمی شناسند آن را یک منطقه برخوردار تلقی کرده و از کمک به آن سر باز می زنند در حالی که دزفول حتی تا رسیدن به حداقل ها نیز فاصله زیادی دارد.

وی همچنین در خصوص گلایه های دهیاران حاضر در مراسم در خصوص مشکلات آب و برق و مخابرات روستایی گفت: تمام درامد شرکت های آب و فاضلاب روستایی از طریق قبوض است اما در برخی روستاهای شهرستان انشعابات آب غیرمجاز زیادی وجود دارد که دهیاران باید به توجیه مردم بپردازند.

تحول در زمینه مخابرات 

فرماندار دزفول با بیان اینکه تلاش زیادی برای ایجاد فضای ورزشی روستاها صورت گرفته اما مدیران استانی پاسخگو نیستند و هیچ انگیزه ای در شهرستان هم وجود ندارد، افزود: در زمینه مخابرات مناطق روستایی شهرستان به زودی تحولات بسیار خوبی خواهیم داشت ضمن اینکه باید تلاش کنیم تا عده ای از خیران مدرسه ساز دزفول را که خود روستایی هستند به سمت ساخت و ساز در همان روستاها سوق دهیم.

آصفی در پایان یادآور شد: به راحتی و با اعتبار اندک می توان صنایع کوچک را در روستاهای دزفول راه اندازی کرد بنابراین دهیاران باید وارد کار شوند و دراین زمینه ما نیز تمام تلاش خودرا در جهت پیشبرد کارها خواهیم کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان