کد خبر: 327083
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به عملیات ساعت ۱۴ اطفاء حریق در پتروشیمی ماهشهر گفت: ساعت ۱۴ امروز عملیات ضربتی اطفاء آتش انجام شد که یک‌ساعت و نیم به‌طول انجامید اما موفق‌آمیز نبود و اثر خاصی نداشت.

عادل نژادسلیم در گفت‌وگو با تسنیم در بندرماهشهر، درباره آخرین جزئیات از عملیات اطفاء حریق در پتروشیمی ماهشهر اظهار داشت: کمیته بحران منطقه ماهشهر همراه با کمیته بحران شهرستان و استان خوزستان تاکنون چندین جلسه تشکیل داده‌ و نحوه خاموش‌کردن آتش و سناریوهای مختلف بررسی شده است.

وی با بیان اینکه آمادگی‌ها در بالاترین سطح ممکن قرار دارد، افزود: از جمله اقدامات‌مان این بود که مقداری از مواد داخل مخزن را تخلیه کردیم تا سطح مایع در مخزن به حدی برسد که بتوان آتش را خاموش کرد. همچنین اقدام دیگر عملیات خنک‌سازی مخازن نزدیک مخزن ۲۰۰۱ بود که با پیشرفت خوبی این عملیات نیز در حال انجام است تا بتوانیم دمای این مخازن را کنترل کنیم. 

مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس در ادامه ضمن اشاره به عملیات ناموفق ساعت ۱۴ به‌منظور اطفاء حریق مخزن اصلی گفت: ساعت ۱۴ امروز عملیات ضربتی اطفاء آتش انجام شد که یک‌ساعت و نیم به‌طول انجامید اما موفق‌آمیز نبود و اثر خاصی نداشت. 

نژادسلیم با تاکید براینکه باید تا پایان سوختن مواد مخزن صبر کرد و از این بابت خطری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: باید مخازن را به حال خود رها کرد تا مواد داخل به‌طور کامل بسوزد و حریق اطفاء شود؛ بدین منظور پیش‌بینی می‌شود مواد داخل مخزن نهایتاً تا فردا صبح کاملاً بسوزد و آتش خاموش شود. 

انتهای پیام/ منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان