کد خبر: 327066
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فرهاد کلانتری ظهر امروز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ٩ نفر در حین اطفای حریق مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا مصدوم شدند که این افراد بلافاصله پس از مصدومیت با آمبولانسهای مستقر در منطقه به درمانگاه سیار که از سوی مرکز بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز و ماهشهر در نزدیکی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا برپا شده بود، منتقل شدند.

وی با بیان اینکه همه کارکنان مرکز بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز برای کمک به حادثه دیدگان و مصدومان در آماده باش کامل هستند تصریح کرد: تا کنون ۶ نفر از مصدومان مرخص و دو نفر دیگر به صورت سرپایی و سطحی مداوا و درمان شدند.

رئیس بهداشت ودرمان صنعت نفت اهواز و ماهشهر اضافه کرد: یک نفر دیگر هم به دلیل ضربه به زانو و مچ به بیمارستان اعزام شده است.

به گفته کلانتری، این مرکز با استقرار درمانگاه سیار ١٠ تختخوابی در نزدیکی محل حادثه با ٣٠ آمبولانس آماده خدمت رسانی به مصدومان حادثه دیده مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا ماهشهر است.

به گزارش مهر، مسئولان مستقر در پتروشیمی بوعلی سینا تاکید کردند که آتش سوزی مخزن دوم پتروشیمی بوعلی سینا صحت ندارد.

بیژن زنگنه که شب گذشته به منظور بررسی وضع آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا به ماهشهر سفر کرده به محض ورود به این شهر عازم محل حادثه شده و پس از بازدید در جلسه ستاد بحران شرکت کرد.

پیگیرها از محل حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا بندر ماهشهر حاکی از این است که هم اکنون مخزن کروی شکل مجاور مخزن ٢٠٠١C تخلیه شده و در ایمنی کامل هستند.

با توجه به این که نگرانی هایی نسبت به مخازن اطراف مخزن ٢٠٠١C که هم اکنون در حال آتش است وجود داشت، طبق اخبار، مسئولان حاضر در منطقه، با تخلیه کامل مخازن اطراف، هم اکنون این مخازن در ایمنی هستند.

علاوه بر تجهیزات و امکانات و نیروهای پشتیبانی حاضر در محل حادثه، یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر کرمانشاه با وجود این که کرمانشاه معین استان خوزستان نیست برای اطفای حریق در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) بندر ماهشهر عازم خوزستان شد.

اعزام این بالگرد به درخواست سازمان امداد جمعیت هلال احمر کشور صورت گرفته است.

پتروشیمی بوعلی سینا از روز چهارشنبه (١۶ تیرماه) دچار آتش سوزی شد و تلاش برای مهار آتش آن بصورت زمینی و همچنین از طریق بالگرد ادامه دارد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان