کد خبر: 327024
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید مجید شرفی در خطبه های نماز جمعه این هفته شادگان که در محل مسجد امیرالمومنین این شهر برگزار شد، اظهار کرد: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح است و همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می ‌شوند.

وی در ادامه، وضعیت شهرستان شادگان در خصوص عفاف و حجاب را مطلوب دانست و افزود: حفظ و صیانت از خانواده معطوف به حجاب و عفاف است.

امام جمعه شادگان تصریح کرد: اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیما می‌تواند نقش مؤثری در ترویج، تبیین و توسعه فرهنگ حفظ عفاف و حجاب در جامعه ایفا کند.

وی در ادامه خطبه های خود به ۱۸ تیرماه به عنوان روز ادبیات کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: نامگذاری این روز اهمیت ویژه ادبیات در بین کودکان و نوجوانان را نشان می‌دهد.

حجت الاسلام شرفی بیان کرد: ترویج روحیه کار، توجه به آرمان‌ها و آرزوهای دست یافتنی و منطبق با فرهنگ دینی، تقویت خودباوری و ایمان از اولویت‌های ادبیات کودک و نوجوان است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها نماز جمعه به ۲۳ تیرماه روز همبستگی ملی در دفاع از ارکان نظام و رهبری انقلاب اشاره کرد و افزود: حماسه ۲۳ تیرماه، فتنه ۷۸ را خنثی کرد و مردم دفاع جانانه‌ای از ولایت فقیه و نظام اسلامی داشتند.

حجت الاسلام شرفی در پایان، با اشاره به هشتم شوال، سالروز تخریب حرم و بارگاه‌های ائمه بقیع(ع) توسط گروه گمراه وهابیت در سال ۱۳۴۴ هجری قمری تصریح کرد: با تسلط یافتن وهابیون بر مدینه قبور ائمه شیعه و بسیاری از بزرگان اسلام توسط این فرقه منحرف ویران شد که این عمل قبیح آنها از عمق کینه و دشمنی آنها نسبت به اسلام و ائمه اطهار و تلاش برای رسیدن به اهداف شیطانی اربابان خود یعنی مستکبرین و قدرت‌های بزرگ فتنه خبر می‌دهد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان