کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 327015
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

هاشم بالدی ظهر جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: برای اطفاء حریق در این پتروشیمی تدابیر فنی لازم طراحی شده و تا دقایقی دیگر این عملیات که به صورت چند جانبه و حمله ای خواهد بود آغاز خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد: در صورت مساعد بودن همه شرایط ممکن است تا چند ساعت آینده حریق در این مخزن که شامل ماده نفتا است خاموش و کنترل شود.
وی گفت: طبق برآوردهای انجام شده احتمالا تا کنون نیمی از مواد درون این مخزن تخلیه شده باشد ولی به دلیل شعاع بالای حریق اطفاء آن با مشکل مواجه شده است.
وی گفت: برای عملیات نهائی اطفاء حریق دو فروند بالگرد در حال بارگیری مواد هستند تا تیم امداد برای خاموشی مخزن را همراهی کنند.
بگفته وی وزیر نفت که از شب گذشته وارد ماهشهر شده است تمامی موارد را مدیریت می کند و استاندار و سایر مسئولان استان نیز در محل آتش سوزی حضور دارند و تیم های عملیاتی را هدایت می کنند.
وی گفت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده از گسترش آتش سوزی به سایر قسمتهای پتروشیمی جلوگیری شد و هیچ خطری شهر ماهشهر و یا سایر قسمتهای پتروشیمی بوعلی را تهدید نمی کند.
شرکت پتروشیمی بوعلی ماهشهر ار دو روز پیش به دلیل نشت مواد آن دچار حریق شد و با تلاش امدادرسانان چند قسمت حریق خاموش و تنها یک مخزن ۲۵ هزار تنی حامل مواد نفتا تا کنون خاموش نشده است.
۶۰۶۴منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان