کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 327007
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز بیژن نامدار زنگنه روز جمعه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی در ماهشهر یکی از دلایل آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا را نشت در یکی از واحدهای برج پارازایلین عنوان کرد و درباره این که آیا آتش سوزی این پتروشیمی امروز خاموش می شود افزود: تمام تلاش این است که آتش خاموش شود اما زمانی اعلام نمی کنم.
وی با بیان این که لازم است در اینجا چند نکته را بیان کنم به عنوان نخستین نکته به این موضوع که برخی عنوان می کنند علت حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا خرابکاری بوده است که قطعا اینگونه نیست و دلایل فنی داشته است اظهار داشت: اگر قصوری هم انجام شده است پس از انجام بررسی اعلام می شود.
وزیر نفت نکته دوم را به واکنش برخی از کشورهای همسایه به این حادثه اختصاص داد و با بیان این که متاسفانه برخی از کشورهای همسایه پس از این آتش سوزی ابراز خوشحالی کردند گفت: یک کشور مسلمان نباید نسبت به آسیب دیدن کشور مسلمان دیگر خوشحال باشد و باید ابراز ناراحتی کند.
نامدار زنگنه، شایعه تخلیه شهر ماهشهر را به عنوان سومین نکته عنوان کرد و با بیان این که عنوان می کنند شهر در حال از بین رفتن است شایعه ای بیش نیست تصریح کرد: هم اکنون در ٢٠٠ متری محل حادثه هستم و با تلاش تیم حرفه ای عملیات اطفاء حریق در حال انجام است که انشاء الله موفق می شوند.
وی با بیان این که تیم حرفه ای در حال فرماندهی این عملیات است خاطر نشان کرد: حداکثرش این است که هیدروکربوری که داخل مخزن است و بخشی از آن از دیشب تخلیه شده است باید بسوزد.
به گفته وزیر نفت، تلاش این است که ظرف چند ساعت آینده با یک حمله آتش را خاموش کرد و هم اکنون در حال تامین کردن تجهیزات و امکانات آن برای این حمله هستند.
وی با بیان این که خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی و حتی یک زخمی هم نداشته است گفت: تلاش بسیار خوبی و هماهنگ انجام شده است.
آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا از چهارشنبه (١٧تیرماه) آغاز شد. آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه (١٧ تیرماه) تقریبا به طور کامل مهار شده بود.
آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید اما تحت کنترل نیروهای حاضر در منطقه است.
بندر ماهشهر در جنوب استان خوزستان واقع شده است. ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود سه متر است.
پتروشیمی بوعلی سینا که در این شهر قرار دارد از چهارشنبه گذشته ( ١۶ تیرماه) دچار آتش سوزی شد و تلاش برای مهار آتش آن بصورت زمینی و همچنین از طریق بالگرد ادامه دارد.
۷۱۰۴/۶۱۲۵/۶۰۶۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان