کد خبر: 326984
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به عملیات انتحاری بامداد امروز (جمعه) گروهک تکفیری – تروریستی داعش به حرم امامزاده سیدمحمد در مسیر سامرا گفت: در این عملیات تروریستی هیچ یک از زائران کاروانهای حج و زیارت کشورمان به شهادت نرسیده‌اند.

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی عصر اهواز، با محکوم کردن عملیات‌ انتحاری و حمله‌ خمپاره‌ای به اطراف حرم امامزاده سیدمحمد در سامرا گفت: گروهک تکفیری – تروریستی داعش بامداد امروز (جمعه) ضمن حمله با خمپاره به اطراف امامزاده سیدمحمد در مسیر سامرا عملیات انتحاری نیز انجام داد که موجب به شهادت رسیدن و مجروحیت تعداد زیادی از زائران این امامزاده شد. 

وی ادامه داد: خوشبختانه هیچ یک از زائران کاروانهای حج و زیارت کشورمان در ساعت حمله گروهک تروریستی تکفیری داعش در این امامزاده حضور نداشتند و تمامی زائران ایرانی در صحت و سلامت کامل هستند. 

اوحدی با بیان اینکه تردد زائران کشورمان در ساعات شامگاهی انجام نمی‌گیرد، گفت: تمامی کاروانهای حج و زیارت برای اعزام زائران به اماکن مقدسه در طول روز تردد می‌کنند و هیچ یک از کاروانها در ساعات شامگاهی برای عبور و مرور به اماکن متبرکه استفاده نمی‌کنند. 

وی تاکید کرد: تمامی کاروانهای سازمان حج و زیارت دارای قرارداد امنیتی با دولت عراق هستند و از سوی تیمهای امنیتی عراقی در مسیر عبور و مرور و تردد محافظت می‌شوند که خوشبختانه هیچ جای نگرانی در این مورد نیست و طی سه سال و نیم گذشته مورد خاصی برای زائران کشورمان اتفاق نیفتاده است. 

رئیس سازمان حج و زیارت  به حضور پرشمار زائران در عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: زائران کشورمان در شهرهای نجف و کربلا در سلامت کامل مشغول زیارت هستند.

اوحدی در خصوص سفر زائران به سامرا نیز اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به عملیات انتحاری گروهک تروریستی داعش به حرم امامزاده سیدمحمد در مسیر سامرا  عزیمت به این شهر برای زیارت در این مقطع کنونی انجام نمی‌پذیرد و تا اطلاع ثانوی منتظر نظر مسئولان عراقی در این باره خواهیم بود.

به گزارش عصر اهواز، این عملیات انتحاری، تاکنون ۳۰ شهید و ۵۰ مجروح برجا گذاشته است.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان