کد خبر: 326966
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز از وزارت نفت، مسئولان مستقر در پتروشیمی بوعلی سینا تاکید کردند که آتش سوزی مخزن دوم پتروشیمی بوعلی سینا صحت ندارد.
برپایه این گزارش، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت که شامگاه پنجشنبه ( ١٧ تیرماه) برای بررسی وضع آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا به ماهشهر سفر کرده است به محض ورود به این شهر عازم محل حادثه شده و پس از بازدید در جلسه ستاد بحران شرکت کرد.
وزیر نفت تاکید کرد که تا پایان عملیات اطفای حریق در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در بندر ماهشهر می ماند.
آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا از چهارشنبه (١٧تیرماه) آغاز شده است. آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه (١٧ تیرماه) تقریبا به طور کامل مهار شده است.
آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید اما تحت کنترل نیروهای حاضر در منطقه است.
بندر ماهشهر در جنوب استان خوزستان واقع شده است. شهر بندر ماهشهر مرکز شهرستان بندر ماهشهر است. ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود سه متر است. بندر ماهشهر دارای دو هزار و ۷۱۳ هکتار مساحت است که بعد از اهواز، وسیع ترین شهرستان خوزستان است.
پتروشیمی بوعلی سینا که در این شهر قرار دارد از چهارشنبه گذشته ( ١۶ تیرماه) دچار آتش سوزی شد و تلاش برای مهار آتش آن بصورت زمینی و همچنین از طریق بالگرد ادامه دارد.
۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان