کد خبر: 326957
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان از پیشنهاد وزارت کشور به این شورا برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در سال آینده در دو تاریخ ۲۹ اردیبهشت یا ۵ خرداد خبر داد.

به گزارش گروه پارلمانی عصر اهواز، سیامک ره‌پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در گفت‌وگویی به پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر برگزاری پیش از موعد قانونی انتخابات ریاست‌جمهوری در سال آینده، گفت: وزارت کشور برگزاری این انتخابات را در دو تاریخ ۲۹ اردیبهشت و ۵ خرداد ۹۶ پیشنهاد کرده است؛ موضوعی که بررسی کارشناسی شده و گزارش آن آماده است.

وی افزود: بناست این پیشنهاد در نخستین جلسه شورای نگهبان در دستور کار و بررسی قرار گیرد و هر چه به تصویب برسد، ابلاغ می‌شود، اگر شورا نظر دیگری هم داشته باشد، اعلام می‌کند.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان، پیشنهاد دستگاه اجرایی درباره زمان برگزاری انتخابات را جزو مقدمات انتخابات و روشی متعارف دانست و تصریح کرد: جوانب مختلف موضوع از باب اینکه از نظر نظارتی مشکلی ایجاد نشود بررسی می‌شود.

نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفت‌وگویی با خبرنگار پارلمانی عصر اهواز، درباره پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری زود هنگام انتخابات ریاست‌جمهوری در سال آینده گفته بود که باید برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست‌جمهوری در شورای نگهبان بررسی شود.

به گزارش تسنیم، علی پورعلی‌مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور از پیشنهاد وزارت کشور به شورای نگهبان درباره برگزاری انتخابات سال ۹۶ پیش از موعد مقرر قانونی، به دلیل مصادف شدن آن با ماه مبارک رمضان خبر داده بود.

انتهای پیام/

 



منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان