کد خبر: 326949
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، احمد سیاحی شامگاه پنجشنبه در جلسه استانی ستاد بحران خوزستان (برای موضوع آتش سوزی در واحد بوعلی منطقه پتروشیمی ماهشهر) اظهار کرد:  وزارت دفاع لحظه به لحظه در حال تماس است و موضوع آنقدر برای آنها اهمیت دارد که با تماس لحظه ای خود از جزئیات خبردار می شوند.

وی خبر داد: تا قبل از ظهر روز جمعه پک های فوم خاموش کننده آتش به میزان ۱۶ هزار لیتر از اصفهان به خوزستان خواهد رسید.

معاون عمرانی استانداری خوزستان در ادامه توضیح داد: این فوم ها را به وسیله بالگرد وری آتش می ریزند که با سرعت بالایی هم درجا آتش را خاموش می کند و قطعا تا قبل از ظهر روز جمعه به دست استان می رسند.

سیاحی در واکنش به نظر استاندار که نیازی به این فوم ها نیست، گفت: این فوم ها برای محکم کاری و پیشگیری از حوادث احتمالی به استان ارسال می شوند.

وی در ادامه با تأیید حرف شهردار ماهشهر مبنی بر انجام آسیب شناسی حادثه آتش سوزی منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر گفت: در دنیا بعد از رخ دادن چنین اتفاقاتی یک آسیب شناسی انجام می شود و اشاره شهردار ماهشهر به لزوم انجام این آسیب شناسی خیلی خوب بود.

معاون عمرانی استانداری خوزستان در ادامه با طرح این سوال که نمی دانم چه دلیلی دارد تا اگر یکی از مخازن دچار حادثه شد باید نگران از سرایت به مخازن همجوار باشیم، گفت: چرا نباید فاصله بین مخازن آنقدر باشد که دیگر نگران سرایت آتش یک مخزن به مخازن واحدهای همجوار نباشیم یا اینکه پیش بینی کنیم احیانا عمق حادثه بیشتر می شود.

سیاحی تصریح کرد: متأسفانه جایگاه انجام چنین آسیب شناسی ها در کشور کمرنگ است و معمولا بعد از برطرف شدن حوادث به فراموشی سپرده می شود.

وی در پایان خواستار شد: از منطقه ویژه پتروشیمی تقاضا دارم تا در اسرع وقت این آسیب شناسی را انجام و گزارش مختصری را نیز به استانداری ارسال کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان