کد خبر: 326927
تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر جهادکشاورزی شهرستان گنبدکاووس گفت: تاکنون ۳۲۶ هزار تن گندم از کشاورزان گندم‌کار شهرستان گنبدکاووس خریداری شده است.

غلامعلی نورا در گفت‌وگو با تسنیم در گنبدکاووس اظهار داشت: برداشت گندم از سطح شهرستان گنبد بیشتر از پیش‌بینی ما در این زمینه بوده و تاکنون ۳۲۶ هزار تن گندم از کشاورزان این شهرستان خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون در سال جاری ۷هزار تن گندم بذری،۲۳۹هزار تن گندم داخل شهرستان و ۸۰ هزار تن گندم در خارج از شهرستان خریداری شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: پیش بینی می شود مقادیری از گندم بذری نیز نزد کشاورزان جهت مصرف بذر سال آینده خود،ذخیره شده باشد که مجموعا بیش از پیش بینی مورد نظر ما است.

وی اظهار کرد: بارندگی خوب و پراکش مناسب آن،ارائه توصیه های کارشناسی در خصوص کشت بموقع ،تامین و توزیع کودهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزان،مبارزه با آفات از جمله دلایل افزایش عملکرد تولید گندم در این شهرستان است.

نورا در زمینه خرید جو از کشاورزان این شهرستان اظهار داشت: ۴۶ هزار تن جو در داخل شهرستان و ۲۵ هزار تن جو در خارج از شهرستان تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۶۱درصد از مبالغ گندم کشاورزان پرداخت شده اما متأسفانه هنوز مبالغ جو هیچ کشاورزی به شماره حساب آنان پرداخت نشده و این امر به علت کاهش قیمت جهانی جو و واگذار شدن فروش جو به بورس است.

نورا اظهار کرد: به علت ضعف قوانین کشور درباره وضعیت آب کشت شالی در سال جاری افزایش یافته و متأسفانه اهرم فشار قوی از سوی قوانین کشوری بر عدم کشت شالی وجود ندارد و همکاران اداره آب شهرستان در این خصوص مقصر نیستند و تدابیر ملی در این خصوص باید انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه به علت افزایش قیمت برنج کشت این محصول رو به افزایش است که با توجه به کمبود آب در منطقه باید تدابیر اساسی انجام شود.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان