کد خبر: 326883
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


درسه ماه سال جاری واردات خودروهای کمتر از ۲ هزار سی سی ۲۷ درصد از لحاظ ارزشی افزایش یافت و در این مدت بیش از ۱۰ هزار خودرو به ارزش ۲۵۵ میلیون دلار در حجم‌های موتوری مختلف به کشور آمد.

به گزارش خبرنگار بخش بازرگانی عصر اهواز، در ۳ ماه ابتدایی سال جاری واردت خودروهای کمتر از  2 هزار سی‌سی و ۲ هزار و ۵۰۰ سی‌سی به ترتیب افزایش ۲۷ درصدی و ۹ درصدی داشته و در این مدت در مجموع بیش از ۱۰ هزار خودرو به کشور آمده است.

بنابراین گزارش در این مدت ۵ هزار و ۱۲۹ خودروی خارجی ۲ هزار سی‌سی تا ۲ هزار و ۵۰۰ سی‌سی به جز آمبولانس و هیبریدی به عنوان ششمین کالای عمده وادراتی به ارزش ۱۳۲ میلیون دلار به کشور آمده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۹ درصدی از لحاظ  ارزشی و ۵ درصدی از لحاظ وزنی داشته است.

گفتنی است، در سه ابتدایی سال ۹۴، ۵ هزار و ۲۲ خودرو ۲ هزار سی‌سی تا ۲ هزار و ۵۰۰ سی‌سی به ارزش ۱۲۲ میلیون دلار به کشور بوده است.

بنابراین گزارش میزان واردات خودروهای هزار و ۵۰۰ سی‌سی تا ۲ هزار سی‌سی به جز آمبولانس و هیبریدی در ۳ ماه ابتدایی سال جاری به عنوان نهمین کالای عمده وارداتی ۱۲۳ میلیون دلار به تعداد ۴ هزار و ۹۸۴ خودرو بوده است.

واردات خودروهای هزار و ۵۰۰ سی‌سی تا ۲ هزار سی‌سی به از لحاظ ارزشی و وزنی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۴ به ترتیب افزایشی ۲۷ درصدی و ۳۱ درصدی داشته است.

در مجموع در سه ماه سال جاری  10 هزار و ۱۳ خودرو به ارزش ۲۵۵ میلیون دلار به کشور آمده است.

انتهای پیام//منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان