کد خبر: 326874
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

منوچهر ورناصری شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان وقوع دو حادثه در روز پنجشنبه در این شهرستان، گفت:برخی از کشاورزان بدون آگاهی، کاه و کلش باقیمانده از محصولات زمین های کشاورزی خود را در نزدیکی مزارع خود آتش می زنند و در برخی مواقع وزش باد شدید باعث ایجاد حوادثی می شود که جبران آن دشوار است.
وی افزود:پنجشنبه ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه یک حریق از جنب باغی در روستای بنه بندر شروع شده و به بخشی از زمین های کشاورزی منطقه سرایت کرد، ولی با اقدام سریع دستگاه های مسئول در مدیریت حادثه و همکاری به موقع بسیج، سپاه، منابع طبیعی، هلال احمر و آبفای روستایی و شهرداری ها، آتش مهار شد.
فرماندار اندیکا ادامه داد:شرایط به گونه ای بود که اگر به موقع این آتش مهار نمی شد و به دامنه کوه می رسید مهار آن بسیار دشوار بود.
وی تصریح کرد:این حادثه که مهار آن حدود یک ساعت به طول انجامید ، خسارات جانی به دنبال نداشت و تنها بخشی از کاه وکلش کشاورزان طعمه حریق شد که علت آتش سوزی از سوی نیروی انتظامی در دست بررسی است.
ورناصری فرماندار اندیکا اضافه کرد:درحالی که درگیر مهار حریق بودیم، باخبر شدیم که یک دستگاه اتوبوس مسافربری در نزدیکی سد مسجدسلیمان (گدار لندر) به دلیل نامعلومی واژگون شده و راننده آن به دره سقوط کرده است.
وی افزود:پس از حضور به موقع دهیار منطقه در محل حادثه و باخبر کردن مرکز فوریت های پزشکی شهرستان مشخص شد که این اتوبوس حامل تعدادی مسافر بوده که ابتدا آنها را برای حضور در مراسم فاتحه خوانی در شهرستان پیاده کرده و در راه بازگشت در سراشیبی کنترل خود را از دست داده و واژگون شده است.
فرماندار اندیکا ادامه داد:این اتوبوس پس از واژگونی در لبه پرتگاه متوقف شده بود، ولی راننده که گویا کمربند ایمنی نبسته بود به دره سقوط کرده بود که با تلاش ماموران اورژانس از دره خارج شده و به بیمارستان منتقل شد.
ورناصری گفت:البته حال عمومی راننده وخیم اعلام شده است.
وی تصریح کرد:خوشبختانه در زمان این حادثه جاده خلوت بوده به همین دلیل هیچ آسیبی به خودروی دیگری وارد نشده است.
اندیکا یکی از شهرستان‌های خوزستان بوده و شامل سه بخش است که در شمال شرقی استان قرار دارد. جمعیت شهرستان اندیکا ۸۰ هزار نفر و مساحت آن ۲۳۰۰کیلومتر مربع است.
مرکز آن شهر کوچک قلعه خواجه است.
۷۱۵۲/۶۱۲۵منبع: ایرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان