کد خبر: 326783
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


استاندار خوزستان گفت: نیروهای امدادی با ۲ خط لوله ۱۲ و ۴ اینچی در حال تخلیه مخزن هستند اما چون حجم مخزن بالاست انتظار می‌رود این تخلیه ۱۵ تا ۲۰ ساعت دیگر ادامه داشته باشد و تا تخلیه نوشد آتش سوزی ادامه دارد.

غلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با تسنیم در ماهشهر اظهار داشت: همه امکانات استان خوزستان برای مهار آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر بسیج شده است و بخش اصلی حریق در پتروشیمی ماهشهر با تلاش نیروهای امدادی مهار شده است.

وی افزود: اقدامات اولیه برای ایمن سازی واحد پتروشیمی انجام شده است و مخازن اطراف مخزن در حال حریق تخلیه هستند تا از سرایت آتش سوزی به سایر قسمتهای آن جلوگیری شود.

استاندار خوزستان افزود: نیروهای امدادی با ۲ خط لوله ۱۲ و ۴ اینچی در حال تخلیه مخزن هستند اما چون حجم مخزن بالاست انتظار می‌رود این تخلیه ۱۵ تا ۲۰ ساعت دیگر ادامه داشته باشد و تا تخلیه نوشد آتش سوزی ادامه دارد.

وی گفت: در حال حاضر حریق تنها در یک مخزن ۲۵ هزار تنی(۱۸۰ هزار بشکه) آن وجود دارد که کارشناسان فنی مشغول مهار آن هستند که احتمالا با تمام شدن مواد داخل این مخزن حریق به طور کامل مهار خواهد شد.

شریعتی شایعه تخلی مردم شهر ماهشهر را به خاطر خطرات ناشی از این آتش سوزی را تکذیب کرد و گفت: من اکنون در ماهشهر هستم و هیچ خطری  را تهدید نمی‌کند.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان