کد خبر: 326760
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


تسنیم در گزارشی به بررسی آخرین وضعیت جاده‌های پرتردد کشور در تعطیلات عید فطر پرداخته است.

به گزارش عصر اهواز، گروه استان‌ها، سرهنگ رضا اکبری در گفت‌وگو با تسنیم در کرج، در مورد وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی استان البرز در حال حاضر اظهار داشت: هم اکنون ترافیک سنگین در محور کرج – چالوس وجود دارد.همچنین در  آزادراه تهران- کرج  نیز در هردولاین شمالی و جنوبی دارای شرایط تردد عادی خودروها است.

رئیس پلیس راه البرز با اشاره به لزوم هوشیاری رانندگان در سفر و لزوم رعایت مقررات و قوانین بیان کرد: تردد خوردوها در محور کرج -چالوس برخلاف سنگینی ترافیک در حال انجام بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ترافیک روان در جاده‌های استان گلستان

رئیس پلیس راه استان گلستان نیز در مورد وضعیت جاده‌ای در استان گلستان گفت: ترافیک در بیشتر محورهای اصلی استان گلستان روان است و تردد ادامه دارد اما از عصر امروز احتمال افزایش ترافیک در محور جنگل گلستان وجود دارد.

سرهنگ علی عبدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته در محورهای استان گلستان یک فقره تصادف منجر به فوت و ۱۳ تصادف منجر به جرح ثبت شده است.

وی تصریح کرد: علت بیشتر تصادفات در محورهای استان گلستان در این مدت عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه و تغییر مسیر ناگهانی بوده است.

عبدی گفت: با پایان ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید فطر طرح ترافیکی تابستانه در استان گلستان آغاز شده است.

رئیس پلیس راه گلستان تصریح کرد: بر این اساس تردد هر گونه وسیله نقلیه سنگین در جاده های استان به جز خودروهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی تا روز جمعه از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب ممنوع است.

ترافیک نیمه سنگین در محورهای یاسوج و سی‌سخت

رئیس پلیس‌راه کهگیلویه و بویراحمد نیز از ترافیک نیمه سنگین در محورهای یاسوج و سی‌سخت خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلات عید فطر و استقبال مسافران و گردشگران از جاذبه‌های طبیعی در کهگیلویه و بویراحمد، پلیس راه این استان آمادگی کامل را برای خدمات‌رسانی به مسافران دارد.

وی عنوان کرد: تمامی واحدهای انتظامی به ویژه کارکنان و نیروهای پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در آماده باش کامل به سر می‌برند.

رئیس پلیس‌راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر ترافیک در همه محورها به ویژه مرکز استان و سی‌سخت نیمه سنگین اما روان بوده است.

سیاهپور با اشاره به وضعیت ترافیک در ورودی و خروجی‌های شهرها، خاطرنشان کرد: ترافیک ۱۰ کیلومتر اول ورودی و خروجی در یاسوج مرکز استان در غروب و اوایل شب سنگین است.

وی گفت: در حال حاضر ترافیک در جاده‌های منتهی به تفرجگاه‌ها و اماکن متبرکه در استان کهگیلویه و بویراحمد سنگین است.

مسدود شدن جاده بندر امام-ماهشهر تا اطلاع ثانوی

در محورهای جنوب کشور نیز با توجه انفجار در پالایشگاه بوعلی سینای ماهشهر که از دیروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد، به گفته رئیس پلیس راه استان خوزستان به‌منظور رعایت مسائل ایمنی و به دلیل اتفاقات رخ داده در شهرستان ماهشهر، اتوبان خلیج فارس به سمت بندر ماهشهر از خروجی اهواز تا اطلاع ثانوی برای خودروهای سنگین کاملا مسدود است.

سرهنگ رضا دولتشاهی افزود: به‌دلیل حفظ شرایط ایمنی برای مردم و خودروها اتوبان خلیج فارس به سمت بندر امام و ماهشهر مسدود شده و فقط خودروهای امدادی امکان عبور دارند.

رئیس پلیس راه استان خوزستان گفت: همچنین از فلکه پلیس در بندرامام خمینی(ره) به سمت منطقه ویژه بندرامام نیز مسیر کاملا مسدود است و شرایط در این محل تحت کنترل نیروهای راهور است.

وی از مردم خواست به منظور حفظ سهولت عبور خودروهای امدادی و عملیاتی از تردد غیرضروری در این مسیرها خودداری کنند.

انتهای پیاممنبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان