کد خبر: 326654
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع پدیده گرد و غبار در هشت استان کشور طی روزهای آینده خبرداد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده ابرناکی، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد در مناطقی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و در دو روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات کرمان پیش بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: در سه روز آینده وزش باد گاهی با گرد و خاک در شرق کشور و برخی نقاط استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و جنوب استان‌های سمنان و تهران پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: از بعدازظهر پنج شنبه ۱۷ تیر و روز جمعه ۱۸ تیر در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه پدیده گرد و غبار پیش بینی می‌شود.

به گفته وظیفه همچنین در سه روز اینده شرق عمان و در روزهای جمعه و شنبه ۱۸ و ۱۹ تیرماه خلیج فارس مواج است.

وی در باره وضعیت آب و هوایی استان تهران در ۴۸ ساعت آینده، گفت: در روز جمعه،  هوای استان تهران صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر پیش‌بینی شده‌است. دمای هوای تهران در گرمترین ساعت روز جمعه ۳۷ و در سردترین ساعت به ۲۴ درجه بالای صفر می‌رسد.

وظیفه ادامه داد:  روز شنبه نیز آسمان استان تهران کمی ابری، دربعدازظهر همراه با  افزایش ابر و گاهی وزش باد، با بیشینه و کمینه دمای ۳۸ و  ۲۸ درجه سانتی گراد پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین در خصوص وضعیت جوی مراکز استان‌های شمالی مسافرپذیر در تعطیلات عید فطر گفت:  امروز شهر رشت آب و هوایی نیمه ابری، گاهی ابری، همراه با رگبار باران را تجربه می‌کند. بیشینه دما ۲۹ و کمینه آن نیز ۲۳ درجه است. در روز جمعه نیز هوای این شهر نیمه ابری خواهد بود و دمای هوا در گرمترین ساعت، به ۳۴ درجه و در سردترین ساعت نیز به ۲۳ درجه می‌رسد. در روز شنبه نیز هوای این شهر،  نیمه ابری، درپاره ای نقاط ابری،  رگبار باران و گاهی رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

وضعیت جوی شهر ساری، به عنوان مرکز یکی از استان‌های پرتردد در ایام تعطیلات را نیز بدین شرح است: برای این شهر در روز پنج‌شنبه، هوایی ابری، افزایش ابر همراه با وزش باد و همچنین رگبارورعدوبرق پیش بینی کرده‌ایم. دمای هوا در گرمترین ساعت به ۳۰ و در سردترین ساعت به ۲۲ درجه بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه، هوای شهر ساری کمی ابری، دربعدازظهر با افزایش ابرو گاهی وزش  خواهد بود. بیشینه دما نیز به۳۴ و کمینه آن به ۱۶ درجه سانتیگراد می‌رسد.  روز شنبه نیز  آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری و  گاهی وزش باد برای این استان دور از انتظار نیست.

انتهای پیام



مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان